CarSharing z sentymentem lat 90.  

Dzisiejsze pokolenie 30-latków przyzwyczajone do coraz nowszych technologii z sentymentem spogląda na auta, którymi kiedyś jeździli ich rodzice. W rodzinnym albumie z pewnością znajdą pamiątkowe fotografie z dzieciństwa, za kierownicą Malucha, Poloneza czy Fiata 125p. Jeżeli należycie do tego grona i chcielibyście skorzystać z usługi carsharing, ale w stylu retro, ze względu na dawne czasy, macie taką możliwość.

Unikatowe lata 90.

30 lat temu ruch na polskich drogach wyglądał zupełnie inaczej. Nie tylko ze względu na mniejszą liczbę utwardzonych dróg, ale również mniejszą liczbę osób posiadających prawo jazdy oraz dostępność samochodów. Większość kierowców zaczynało swoją przygodę od maluchów. Cieszyły się dużą popularnością zwłaszcza na początku lat 90. ze względu na niższą cenę i możliwość kupienia na rynku wtórnym. Fiat 126p ze względu na swoje gabaryty doczekał się nazwy potocznej „maluch” i taka nazwa funkcjonuje po dziś dzień. Auto produkowano w Polsce od lat 70. do września 2000 roku.  Wyprodukowano w naszym kraju łącznie 3 318 674 sztuk.

Trochę więcej przestrzeni.

Kierowcy chętnie kupowali kolejne modele maluchów – czerwonego zastępowali ulepszonym modelem na przykład w kolorze cytrynowym. Niemniej jednak z czasem, gdy podróżowali coraz więcej i coraz częściej, moc malucha oraz jego gabaryty okazywały się nie wystarczalne. Zwłaszcza, że dalsze podróże często kończyły się przegrzaniem silnika. Polacy zaczęli chętnie przesiadać się na większe samochody, jak Polonez, czy Fiat 125p. W szczególności na popularności w latach 90. zyskał model nowej generacji Polonez Caro - 270 zmian stylistycznych i konstrukcyjnych z pewnością również miało na to decydujący wpływ. Wzrosła liczba produkcji. W 1992 roku sprzedano 80 000 pojazdów.

Co za czasy!

Niektórzy pomyślą, przecież to było tak niedawno! Inni przypomną sobie dzieciństwo, a jeszcze kolejni, młodsi – złapią się za głowę, jak można było jeździć bez klimatyzacji, szyb elektrycznych. Już nie wspominając o możliwości w dzisiejszych czasach otworzenia auta smartfonem. Aby poczuć klimat dawnych lat i przekonać się jak to było 30 lat temu, każdy kierowca może skorzystać z propozycji usługi CarSharing PANEK wybierając auto z grupy retro. Wynajmując auto na minuty można załatwić najpotrzebniejsze sprawy, a przy okazji skorzystać z niebywałej okazji do przejażdżki ikonami polskich dróg.

Jeszcze dawniej…

To nie koniec! Miłośników oldschoolowych pojazdów skusi fakt możliwości wynajęcia, takiego modelu jak Syrena 105 Lux. W 1983 już zakończono produkcję. Nie zyskała takiej popularności co wyżej opisane modele, ale pozostała w sercach wielu kierowców. Dlatego tym bardziej Syrenka znalazła się w grupie floty CarSharing PANEK.

 

Pobierz aplikację PANEK CarSharing

Zainstaluj aplikację i znajdź samochód w okolicy!