Światowy dzień środowiska

Dziel się PANKEIM, dziel się ekologią

Światowy Dzień Środowiska to doskonała okazja, by przypomnieć wszystkim jak ważne w naszym życiu są postawy ekologiczne. Segregacja śmieci, odzyskiwanie surowców, czy oszczędzanie wody, to niezwykle istotne elementy, które składają się na ratowanie naszej planety. Większość z Was na pewno ma tego świadomość, ale tym, którzy jeszcze nie wiedzą, przypominamy, że współdzielenie pojazdów także jest bardzo istotnym czynnikiem wpływającym na środowisko. Nasze wspólne środowisko.

CarSharing powstał po to, by współdzielić mobilność, ale co to właściwie oznacza i jaki ma sens? Otóż jeśli coś współdzielimy, to oznacza, że nie musimy mieć tego czegoś na własność. W ciągu doby używamy samochodów jedynie przez dwie, może trzy godziny. Pozostały czas nasz pojazd stoi na parkingu w firmie czy pod blokiem. W tym czasie ktoś inny mógłby z niego skorzystać, ale to przecież nasz samochód, więc niech ten ktoś kupi sobie swój własny! Tu z pomocą przychodzi PANEK Carsharing, który udostępnia samochody na minuty, dni, czy nawet miesiące, a Wy nie potrzebujecie mieć swojego samochodu, którego utrzymanie przecież kosztuje. Dzięki temu kilka czy kilkanaście osób w ciągu doby może skorzystać z tylko jednego samochodu! Zaletą takiego rozwiązania jest mniejsza ilość aut na ulicach, więc w miastach nie tworzą się korki lub jest ich mniej. Mniej samochodów na ulicy, to mniejsza emisja spalin do środowiska, a to w rezultacie mniejszy smog, czystsze powietrze i mniej chorób. Mniej samochodów, to wreszcie mniejsze zapotrzebowanie na paliwo, więc także zmniejszone wydobycie ropy naftowej i gazu ziemnego, czyli mniejsza eksploatacja zasobów naturalnych.

W PANEK CarSharing dbamy o środowisko, dlatego zapewniamy Wam najnowocześniejszą flotę samochodów, spełniających normy emisji spalin Euro 6 i Euro 6d TEMP. Systematycznie odświeżamy nasz park maszyn i coraz śmielej inwestujemy w samochody niskoemisyjne i zeroemisyjne. Hybrydowe Toyoty Yaris, C-HR i Corolle potrafią przejechać w mieście nawet 70 procent dystansu korzystając jedynie z silnika elektrycznego, a w pełni elektrycznymi Smartami Fourtwo, Renaut ZOE i Nissanami Leaf poruszacie się nie tylko nie emitując szkodliwych substancji, ale także cicho! Dodatkowo, mając możliwość jazdy Buspasem docieracie na miejsce szybciej, a dzięki temu więcej osób może skorzystać z ekologicznego środka transportu.

Pamiętajcie, że Ziemię mamy tylko jedną i musi ona wystarczyć jeszcze wielu następnym pokoleniom, dlatego zachęcamy Was: Dzielcie się PANKIEM, dzielcie się ekologią!

Pobierz aplikację PANEK CarSharing

Zainstaluj aplikację i znajdź samochód w okolicy!