Let’s talk, spotkanie na temat „Porażek w biznesie” – google Campus Warsaw, 25.03.2018

Droga do sukcesu jest zazwyczaj wyboista. Czasem pomysł na biznes rodzi się sam, a czasem jest wypadkową wielu życiowych zdarzeń. Niektórzy mówią, że trzeba sięgnąć dna, żeby móc się od niego odbić. O tym jak powstała wypożyczalnia samochodów PANEK S.A. opowiadał dziś jej właściciel i Prezes- Maciej Panek. Spotkanie odbyło się w Google Campus Warsaw w ramach cyklu Let’s Talk, kiedy znani przedsiębiorcy opowiadają o kulisach powstania ich firm oraz dzielą się biznesowymi porażkami.

Historia firmy PANEK splata się z wieloma zdarzeniami z życia Macieja Panka, pracą w służbach mundurowych, inwestycjami na giełdzie, utratą praktycznie całego majątku. Wytrwałość i upór spowodowały, że dziś Prezes PANEK S.A. ze spokojem mógł opowiadać o swoich porażkach i tym, „co zrobić, żeby zminimalizować ich ryzyko”.

Zebranych bardzo interesował CarSharing, najnowsza usługa uruchomiona przez spółkę PANEK, tak zwane samochody na minuty. Pytali o recepty na sukces i oczekiwali rad. Historia powstania firmy skłania do refleksji nad korelacją ryzyka i uporu. Maciej Panek z wielką upartością ryzykował grając na giełdzie, a potem także z uporem walczył o to, żeby jego jednoosobowa działalność gospodarcza „PANEK” stała się jedną z największych firm branży RAC w Polsce. Dlaczego na giełdzie się nie powiodło? Dlaczego PANEK S.A. rozwija się tak dobrze? Na te i inne pytania odpowiedzi można było szukać podczas niedzielnego spotkania.

Pobierz aplikację PANEK CarSharing

Zainstaluj aplikację i znajdź samochód w okolicy!