MarketNews24 - 2 część wywiadu z Prezesem Maciejem Pankiem

Ruch samochodowy w polskich miastach jest już taki, jak przed pandemią. Zmieniają się jednak zwyczaje dotyczące korzystania z aut.
W początkowej fazie obostrzeń związanych z koronawirusem w polskich miastach ruch samochodowy zmalał o 60-70 proc. Ten spadek dotyczył okresu, gdy szkoły były zamknięte, a rodzice tym bardziej pracowali online.
- W tym okresie, w ramach programu „Help carsharing”, osoby pomagające ludziom starszym mogły bezpłatnie korzystać z naszych samochodów - mówi w rozmowie z MarketNews24 Maciej Panek, prezes Panek S.A, czyli spółki, która jest właścicielem firmy Panek CarSharing. – Z tych samochodów korzystali wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Już po największych ówczesnych obostrzeniach ruch samochodowy w kraju bardzo szybko się odbudował. Rodzice często decydują się na odwożenie dzieci do szkoły. Mniej chętnie korzystamy z komunikacji miejskiej.
- Ruch w miastach jest już taki, jak przed pandemią, natomiast u nas obrót zwiększył się 2-krotnie, bo zwiększyliśmy liczbę miast, w których dostępne są nasze samochody z 5 do 150 – wyjaśnia prezes M.Panek.

Pobierz aplikację PANEK CarSharing

Zainstaluj aplikację i znajdź samochód w okolicy!