Najdroższy samochód w CarSharingu na świecie!

Trudno powiedzieć, który kraj przoduje w CarSharingu, czy liderem jest firma, która ma najwięcej samochodów, najwięcej stref, czy może najbardziej luksusowe samochody. Niezależnie od tego, jaki sposób oceny wybierzemy, polski system wynajmu na minuty PANEK CarSharing właśnie podniósł poprzeczkę dla całego świata.

Do floty PANEK dołącza właśnie BMW i8, najdroższy w zakupie samochód, który jest obecnie wynajmowany na minuty.

Ten przyjazny środowisku super samochód na pewno przyprawi o szybsze bicie serca niejednego fana motoryzacji. Rozpędza się do 100 km/h w 4,4 sekundy, dzięki łącznej mocy 362 koni, dostarczanych przez silnik spalinowy oraz elektryczny.

BMW i8 emituje jedynie 49 gramów dwutlenku węgla na kilometr. To prawie dwa razy mniej niż zakładana norma Unii Europejskiej. Zużycie paliwa wynosi 2,1 litra na 100 kilometrów, a na samym silniku elektrycznym możemy przejechać do 37 kilometrów z maksymalną prędkością 120 km/h. 

Polskie salony opuściło jedynie nieco ponad 20 egzemplarzy tego modelu. Jego rynkowa cena to około 700 000 złotych.

Aby móc wynająć BMW i8 w PANEK CarSharing należy posiadać aktywne konto i historię wynajmów na minimum 2 000 złotych. Nowy samochód jest przyporządkowany do grupy aut Extreme, w ramach której pojawiać się będą z czasem kolejne super samochody.

Koszt wynajęcia BMW i8 to 4,99 zł/km i 3,99 zł/min liczone łącznie. Cena postoju ustanowiona na wypadek, gdyby ktoś chciał dłużej w samochodzie posiedzieć to 1,99 zł za minutę. Parkowanie w miejskiej strefie płatnego parkowania oraz paliwo zawarte jest w cenie wynajmu.

BMW i8 można otworzyć i zamknąć za pomocą aplikacji mobilnej w telefonie. Samochód posiada ponadto systemy monitoringu informujące biuro obsługi carsharingu o używaniu auta w niewłaściwy sposób. Zamontowane pod i8 oświetlenie podczas postoju po zmierzchu świeci na niebiesko.

Usługa PANEK CarSharing jest na rynku od 3 lat, oferuje ponad 2 300 samochodów i ponad 20 różnych modeli pojazdów. Dzięki tak zróżnicowanej ofercie każdy znajdzie coś dla siebie. Grupa Extreme i BMW i8 to propozycja dla osób, które chcą cieszyć się wspaniałymi samochodami bez konieczności ich kupowania. Dzięki wynajmowi samochodów na minuty i kilometry można mieć takie auto,  na jakie ma się ochotę. Posiedzenie za sterami i8, przejechanie się kultową syreną czy polonezem nigdy nie było tak bardzo w zasięgu ręki.

Aby dołączyć do Użytkowników Panek CarSharing, należy pobrać aplikację PANEK ze sklepu Google Play lub App Store i zarejestrować się. Każda nowa osoba otrzyma bonus, 20 zł na wypróbowanie usługi.

 

 

Pobierz aplikację PANEK CarSharing

Zainstaluj aplikację i znajdź samochód w okolicy!