Nowość w grupie retro - GOLF II

Poczuj się jak Angela Merkel, przejedź się Golfem II w CarSharingu!

Golf II to jeden z najpopularniejszych samochodów marki Volkswagen. Od czasu zaprezentowania w 1983 roku, aż do 1992 wyprodukowano go w ponad 6 300 000 egzemplarzy. Gdyby każdemu mieszkańcowi Danii dać w użytkowanie jednego Golfa, to i tak ponad milion samochodów nie znalazłoby właściciela.

Obecnie jednym Golfem może jeździć dowolna liczba osób, gdyż samochód jest udostępniany w opcji wynajmu na minuty i kilometry. Aby przenieść się prawie 20 lat do tyłu i poczuć klimat wczesnych lat 90-tych wystarczy zainstalować aplikację PANEK. Chwilę po rejestracji nic nie będzie stało na przeszkodzie aby poczuć się jak… Angela Merkel.

To właśnie Golfem II jeździła do 2012 roku Kanclerz Niemiec. Jej 22-letni samochód został sprzedany za ponad 10 000 euro na jednej z aukcji internetowych. Transakcja była szeroko komentowana przez media, gdyż znalazł się również chętny, który zaproponował za auto ponad 130 000 euro. Nowy samochód floty CarSharingowej nie trafi jednak prędko do sprzedaży, dołączył bowiem do grupy RETRO wraz z Polonezem, Fiatem 125p, Maluchem, Syreną i Trabantem. Otworzyć go można za pomocą smartfona. Ma też zamontowany system zdalnych opłat za parking i pełną telematykę.

Koszt podróży nowym klasykiem to 0,99 zł za km i 0,99 zł za minutę liczone łącznie. Koszt podróży z serca Pragi do Pałacu Kultury i Nauki to około 32 złote.

Samochód udostępniony w CarSharingu pochodzi z 1991 roku, ma silnik 1,3 w wersji benzynowej o mocy 55KM.

Przez te kilka lat produkcji Golfa konstruktorzy mieli wiele ciekawych pomysłów jak trafić to różnych grup docelowych. Ich fantazje szły głównie w usportowienie modelu. Pokuszono się o silnik GTI, powstała też limitowana wersja o zabójczej mocy 210 KM (MK2). Były też próby zrobienia z niego SUVA (Golf Country) i produkcja prototypu auta z napędem elektrycznym (City-Stormer) oraz modelu Hybrid z napędem elektrycznym oraz silnikiem diesla. Czy ktokolwiek mógł zaplanować, że kiedyś ludzie nabędą możliwość otwierania samochodu telefonem, a auto będzie samo płaciło za parking i służyło kilkunastu osobom jednego dnia?

Pobierz aplikację PANEK CarSharing

Zainstaluj aplikację i znajdź samochód w okolicy!