Nowość w usłudze - BoatSharing

Wiemy, że Pandemia Covid-19 w 2020 roku mocno zrewidowała wasze plany wakacyjne. Dalekie podróże stanęły pod znakiem zapytania, a specjaliści rekomendują odpoczynek na łonie natury z dala od tłumu. Właśnie dlatego zareagowaliśmy na te specyficzne warunki i wprowadzamy do oferty nową usługę wynajmu łodzi motorowych na minuty - BoatSharing. To nowoczesne rozwiązanie dostępne będzie początkowo na Mazurach i Zalewie Zegrzyńskim.

BoatSharing już od 1 maja 2021

Nowa usługa wystartuje wraz z rozpoczęciem sezonu żeglarskiego na Mazurach. Tradycyjnie już 1 maja na Kanał Łuczański w Giżycku wpłyną jachty pełne rozentuzjazmowanych żeglarzy, by w kolorowej paradzie świętować początek nowego sezonu. Tego dnia po raz pierwszy będziecie mogli uczestniczyć w tym święcie i wynająć łódkę na minuty w unikatowej usłudze BoatSharing. Podstawową zaletą usługi, podobnie jak w pozostałych naszych ofertach jest przejrzystość i prostota. Łodzie wynajmiecie dzięki istniejącej już aplikację, tej samej, dzięki której korzystacie z samochodów na minuty. Po prostu wybieracie lokalizację na mapie, a następnie rezerwujecie jedną z dostępnych łodzi. Od tego momentu macie pół godziny, by dotrzeć do przystani i rozpocząć wynajem.

Łodzie dostępne będą na początku w trzech lokalizacjach: W Giżycku w przystani „Ekomarina”, Mikołajkach w „Wiosce Żeglarskiej Mikołajki” i na Zalewie Zegrzyńskim. Ponieważ prawo wodne jest bardzo rygorystyczne, nie będziecie mogli pozostawić łodzi w dowolnym miejscu na brzegu akwenu, dlatego wspólnie z bosmanami zorganizowaliśmy dla was dedykowane miejsca przy kei. Zarówno same łodzie, jak i miejsca postoju będą oznaczone logo firmy i oczywiście wizerunkiem Birdmana.

Na aplikację, bez patentu

Do nowej usługi wybraliśmy model, do prowadzenia którego nie jest wymagany patent motorowodny. Classic 470 SPORT to produkt polskiej stoczni Sport Yacht. Jednostka o długości 4,7 m i szerokości 1,8 m, wyposażona została w silnik zaburtowy Honda o mocy 10 KM, potrafiący uzyskać na wodzie prędkość 12 km/h. To prawdziwy krążownik dla amatorów wodnych wycieczek. Łódź zabiera na pokład 6 osób, a na wyposażeniu są między innymi stojaki na wędki. Zdecydowanym atutem łodzi są wysokie burty (70 cm) i pokład słoneczny, na którym jednocześnie odpoczywać mogą aż 4 osoby. Łodzie dostępne będą w dwóch kolorach: tradycyjnym białym z czerwonym logo oraz, co jest zupełną nowością, w kolorze niebieskim i białym logo PANEK, dla podkreślenia marynistycznego stylu.

Wynajem rozliczany będzie tak jak do tej pory przy CarSharingu, czyli przez aplikację, dlatego nie musicie mieć ze sobą dokumentów i portfela z gotówką. Warto jednak zaopatrzyć się w wodoodporny futerał na smartfona. Łodzie wyposażone będą w kamizelki ratunkowe i wiosła, w razie awarii sinika spalinowego.

Ceny standardowego wynajmu kształtują się następująco:

· Opłata startowa: 0 zł

· 1 minuta: 1,60 zł

· 1 kilometr: 1,48 zł

Po zsumowaniu wszystkich składowych wynika, że godzinna podróż wynajętą łodzią kosztować będzie maksymalnie 113,76 zł.

Tradycyjnie już przy rejestracji aplikacji przygotowaliśmy kod o treści „LODKA”, dzięki któremu otrzymacie bonus 10 złotych do wykorzystania na usługi BoatSharingu i CarSharingu.

Po cichu powiemy wam także, że wraz z rozwojem usługi wprowadzać będziemy kolejne lokalizacje, w których skorzystać będziecie mogli z łodzi na minuty w systemie BoatSharingu, a liczba dostępnych jednostek znacznie wzrośnie. W przyszłości nie wykluczamy też możliwości uzupełnienia oferty o większe i szybsze łodzie dla tych z was, którzy mają już patent motorowodny

Pobierz aplikację PANEK CarSharing

Zainstaluj aplikację i znajdź samochód w okolicy!