PANEK CarSharing wprowadza do floty TRABANTA

Trabant, czyli po niemiecku „sputnik” miał być nawiązaniem do radzieckiego podboju kosmosu. Z czasem ten „cud inżynierii” został przemianowany i mówiono o nim „mydelniczka”, Ford karton", czy „zemsta Honeckera”. Po zjednoczeniu Niemiec posiadanie trabanta było ujmą, co zmieniło się dopiero kilkadziesiąt lat po runięciu Muru Berlińskiego. Od tego czasu Trabant to legenda. Teraz, PANEK CarSharing dołącza do usługi Trabanta z 1991 roku, jest to wyjątkowy model i jeden z najlepiej zachowanych aut floty samochodów klasycznych floty PANEK.


Trabant to samochód nadzwyczajny, kiedy wypuszczano go z fabryki był już nieco przestarzały, jak na swoje czasy, ale nie powodowało to ogromnego zmartwienia. Konstruktorzy postawili sobie za cel, aby samochód można było modernizować w przydomowych warsztatach. Specjaliści twierdzą, że trabanta można było unowocześniać na własną rękę latami dokupując jedynie odpowiednie komponenty. To właśnie z tego powodu bardzo trudno jest określić wiek dostępnych na rynku samochodów. Cześć z nich została poddana tak wielu zmianom, że niektórzy ich wiek określają np. po korbkach do podnoszenia szyb, wewnętrznej blokadzie drzwi, włączniku świateł czy prędkościomierzu.


Wprowadzony do floty PANEK Trabant jest bardzo dobrze zachowanym egzemplarzem z 1991 roku, brał udział w wielu zlotach, jego właściciel dbał o zachowanie oryginalnych części, można więc spokojnie datować go na rok wpisany w dowodzie rejestracyjnym, czyli 1991. Posiada zachodnioniemiecki silnik 1.1 od VW Polo i NRD-owską, manualną skrzynię biegów. Rozwija prędkość nieco ponad 120 km. Jednostka napędowa ma moc 40 KM i rozpędza się w 21 sekund do 100 km. Trabantem przejedziemy około 300 km bez tankowania.


PANEK CarSharing kupił Trabanta z bardzo ciekawą częścią wymienną, na lawecie wraz z samochodem na wszelki wypadek przyjechał nowy silnik, ma to skrócić czas ewentualnych napraw.
Koszt przejazdu Trabantem to 0,80 zł za minutę i 0,80 zł za kilometr liczone łącznie. Samochód dostępy będzie na początku w Warszawie, a potem także w innych objętych usługą PANEK CarSharing miastach. W celu wynajęcia Trabanta należy zainstalować aplikację PANEK CS i zarejestrować się w usłudze.

Pobierz aplikację PANEK CarSharing

Zainstaluj aplikację i znajdź samochód w okolicy!