Pies w PANKU

Niedawno dotarła do nas szokująca wiadomość - w jednym z naszych samochodów znaleziono psa. Owczarek Niemiecki zamknięty był w bagażniku Toyoty Yaris i został znaleziony przez kolejnego Użytkownika w momencie rozpoczynania wynajmu auta.  

Na podstawie historii wynajmu tego konkretnego samochodu udało się szybko dotrzeć do właścicielki czworonoga. Osoba w rozmowie telefonicznej początkowo nie mogła sobie przypomnieć o czym też mogła zapomnieć i dopiero po podpowiedzi pracownika BOK-u dostała olśnienia. Sprawa jest tym bardziej bulwersująca, iż w chwili zdarzenia temperatura powietrza oscylowała w okolicach 30 stopni Celsjusza. Z naszych ustaleń wynika, że pies przebywa obecnie w nowym domu. 

Firma PANEK CarSharing oświadcza jednoznacznie, że potępia takie zachowania. Jesteśmy ogromnymi wielbicielami psów i kotów i nie godzimy się na wystawianie zwierząt na jakiekolwiek cierpienie. Samochód pozostawiony zamknięty na słońcu staje się śmiertelną pułapką, a narażenie kogokolwiek na utratę życia lub zdrowia jest według nas aktem największego okrucieństwa. Nie przyjmujemy również tłumaczenia, że pies miał być pozostawiony w samochodzie przez przypadek i tylko na chwilę, ponieważ od zakończenia jednego wynajmu do rozpoczęcia następnego, przez kolejnego użytkownika minęło ponad pół godziny! Nawet nie chcemy myśleć, co by się wydarzyło, gdyby nasz Użytkownik wybrał spacer zamiast przejazdu samochodem.
Sprawa została oczywiście zgłoszona do odpowiednich służb. 

Pomijając ogromne cierpienie zwierzęcia, Regulamin usługi PANEK CarSharing w punkcie 27.c. mówi jasno, że zabronione jest przewożenie zwierząt w Samochodzie poza specjalnie przeznaczonym do tego celu własnym kontenerem, zaś punkt 27.g. dodatkowo precyzuje, iż zabronione jest zakończenie wynajmu w przypadku, gdy wewnątrz samochodu przebywa Klient, jakakolwiek inna osoba lub zwierzę, jak również gdy w samochodzie jest otwarta szyba. W zaistniałej sytuacji doszło do złamania obydwu punktów regulaminu, za które łącznie grozi kara finansowa w wysokości 1300 zł.  

Ścieżka dla Mazowsza

Pobierz aplikację PANEK CarSharing

Zainstaluj aplikację i znajdź samochód w okolicy!