Pies w samochodzie z carsharingu – czy to zgodne z regulaminem?

| Ekspert radzi

PANEK CarSharing to wypożyczalnia samochodów jedyna w swoim rodzaju. To także jedne miejsce, w którym za pomocą jednej aplikacji wynajmiecie samochód na przejazd po mieście, auto na weekend lub urlop, a także samochody z minionej epoki i super auta, których nie spotkacie na co dzień. Wiele osób chciałoby podróżować ze swoimi pupilami, dlatego dziś zadajemy pytanie, czy podróż z psem samochodem z CarSharingu jest w ogóle możliwa?

Czy mogę przewieźć psa samochodem PANEK?

Niby proste pytanie, ale wciąż wiele osób nie potrafi jednoznacznie na nie odpowiedzieć. Odpowiadamy zatem szybko: Oczywiście można! Należy jednak pamiętać, że obowiązują pewne zasady. Przewożenie zwierząt samochodem z CarSharingu jest możliwe pod warunkiem, że pies lub kot znajdą się w specjalnym transporterze. Zwierzę najbezpieczniej czuje się w otoczeniu, które dobrze zna i znajomo pachnie. Wtedy najmniej się stresuje, a podróż mija spokojnie i bezproblemowo.

Umieszczenie zwierzęcia w specjalnym transporterze jest warunkiem koniecznym, o którym mówi także regulamin usługi. Bezpieczeństwo zwierzęcia bowiem to nie wszystko. Samochód carsharingowy jest używany w ciągu dnia przez kilka do kilkunastu osób, a część z użytkowników, bądź ich pasażerów może być uczulona na sierść zwierząt. Możliwość wystąpienia reakcji uczuleniowej podczas jazdy samochodem to olbrzymie niebezpieczeństwo dla wszystkich uczestników ruchu, także pieszych, których osoba kichająca może po prostu nie zauważyć.

Transporter, w którym znajduje się nasz zwierzak musi być bezpiecznie przymocowany podczas jazdy, dlatego warto sprawdzić, czy istnieje możliwość przypięcia go pasami bezpieczeństwa. Nagłe przemieszczenie się zwierzęcia podczas hamowania może być niebezpieczne nie tylko dla samego zwierzaka, ale również dla kierowcy i pasażerów.

Podróż z dużym psem autem z CarSharingu

O ile nie ma większego problemu z transportem małego zwierzęcia w dedykowanym boksie, o tyle Owczarek Niemiecki lub pies innej dużej rasy raczej nie zmieści się do plastikowej klatki. W takim przypadku należy zabezpieczyć tapicerkę siedzeń, bądź bagażnika specjalną matą, a po skończonej jeździe doprowadzić samochód z carsharingu do stanu sprzed wynajmu, a w szczególności usunąć sierść odkurzaczem.

Podróż z psem samochodem z carsharingu jest więc możliwa, ale należy zachować szczególne bezpieczeństwo podczas transportu, a po zakończonej jeździe sprawdzić, czy nic po nas nie zostało i w razie potrzeby posprzątać.

Wszyscy w PANEK CarSharing kochamy zwierzęta i bardzo cieszymy się, że chętnie wybieracie nasze samochody przewożąc swoich podopiecznych. By robić to bezpiecznie i zgodnie z regulaminem, warto zawczasu przeczytać regulamin usługi PANEK CarSharing, by cała podróż minęła miło, przyjemnie i bezpiecznie.

Ścieżka dla Mazowsza

Pobierz aplikację PANEK CarSharing

Zainstaluj aplikację i znajdź samochód w okolicy!