Tankowanie samochodu w CarSharingu – krótka instrukcja

| Ekspert radzi

Każdy, kto choć raz korzystał z Carsharingu dłużej niż kilka minut wie dokładnie, że zdarzają się momenty, w których należy zjechać z trasy, by uzupełnić paliwo. W PANEK CarSharing koszt paliwa wliczony jest w cenę usługi, dlatego nie musimy się bać o dodatkowe koszty podróży. Ponad to, użytkownik rozlicza tankowanie kartą paliwową, a dodatkowo może zbierać bonusy, dzięki którym zyska kolejne środki na swoje przejazdy.

Auto na minuty – gdzie tankować?

Gdzie tankować auto na minuty? Operator usługi współdzielenia pojazdów PANEK CarSharing udostępnia swoim użytkownikom karty paliwowe aż dwóch sieci stacji paliwowych. Pierwszą z nich jest ORLEN – największa sieć w naszym kraju oferująca dostęp do aż 1819 stacji paliw. Taka ilość stacji zapewnia pełne pokrycie Polski, dlatego nawet jeśli planujecie daleką podróż, bez problemu znajdziecie po drodze stację z białym orłem w logo.

A jeśli jakimś trafem w pobliżu nie będzie stacji Orlen, to na jakiej innej stacji benzynowej można zatankować samochód PANEK CarSharing? W samochodach PANEK znajdziecie jeszcze drugą kartę paliwową uprawniającą do tankowania na jednej z 377 stacji Circle K. Ta opcja ma jeszcze jedną dodatkową zaletę. Na stacjach Circle K użytkownicy mogą zbierać punkty programu lojalnościowego na swoje prywatne konta, a następnie wymieniać je na atrakcyjne nagrody.

CarSharing tankowanie - instrukcja

Kto tankuje auto w CarSharingu mam także możliwość zbierania bonusów na konto użytkownika PANEK CarSharing. Każde zatankowanie samochodu oznaczonego w aplikacji prostokącikiem koloru ŻÓŁTEGO.

PANEK CarSharing znany jest z nagradzania użytkowników za ich aktywności i tak jest też w przypadku czynności tankowania. Za każde zatankowanie samochodu do pełna otrzymacie bonus w wysokości 10 złotych, który wpadnie na Wasze konto w aplikacji. Aplikacja PANEK CarSharing ma taką funkcjonalność, że jeśli w zbiorniku danego auta poziom paliwa spadnie poniżej połowy, wtedy na pasku poniżej wizerunku samochodu zapala się żółty pasek świadczący o tym, że należy go zatankować. Dlaczego pasek pojawia się już po przekroczeniu połowy stanu paliwa? To proste: właśnie po to, żebyście nie musieli czekać, aż poziom benzyny spadnie do rezerwy i mogli tym samym częściej zgarniać bonusy! Fajnie prawda?

Instrukcja zdobycia bonusu za tankowanie jest bardzo prosta:

1. znajdź w aplikacji samochód, który trzeba zatankować. Jest on oznaczony żółtym paseczkiem

2. Rozpocznij wynajem i podjedź na stację benzynową ORLEN, BLISKA lub CIRCLE K. W każdym samochodzie znajdziecie w schowku kartę paliwową, dzięki której rozliczycie płatność bezgotówkowo. Przed zatankowaniem upewnij się, że karta paliwowa znajduje się w samochodzie.

3. Kliknij w aplikacji tryb postoju i zatankuj samochód do pełna.

4. Wyjedź ze stacji i zakończ wynajem w bezpiecznym i co najważniejsze dozwolonym miejscu lub jeśli jesteś w trasie, kontynuuj podróż.

5. Bonus 10 zł zostanie automatycznie przyznany w ciągu 48 godzin.

Cała operacja tankowania nie zabiera zwykle więcej niż 5 minut, a pozwala znacząco zasilić Wasz budżet, jeśli tankowanie samochodów PANEK z pustym zbiornikiem w Waszej okolicy jest więcej, a tankowanie potraktujecie jako rodzaj sportu.

Ścieżka dla Mazowsza

Pobierz aplikację PANEK CarSharing

Zainstaluj aplikację i znajdź samochód w okolicy!