Częstochowa

CarSharing (auta na minuty)

w Częstochowie

Częstochowa – Święte miasto na skraju Jury Krakowsko-Częstochowskiej

Częstochowa to jedno z największych miast Polski, znajdujące się w województwie śląskim. To miejsce jest znane na całym świecie za sprawą obrazu Matki Boskiej znajdującego się  w klasztorze Paulinów na Jasnej Górze. To właśnie tu pielgrzymują co roku miliony ludzi, a Częstochowa jest jednym z najważniejszych ośrodków chrześcijańskich na świecie. Sanktuarium odwiedza rocznie nawet 5 milionów osób. Miasto ma niespotykany klimat, tutaj odkryć można wyjątkową atmosferę uliczek otaczających klasztor, zabytków, muzeów i galerii.

Wybierając się CarSharingiem PANEK do Częstochowy warto zobaczyć także Muzeum Górnictwa Rud Żelaza czy Muzeum Zapałek. Letnią porą polecamy spacer po Parku Staszica. Miasto leży na styku Jury Krakowsko-Częstochowskiej, miejsca usianego średniowiecznymi zamkami i warowniami z okresu panowania dynastii Piastów i Kazimierza Wielkiego. Szczególnie warte zobaczenia są Zamek Olsztyn, który widoczny jest już z drogi krajowej nr 1, oraz Zamek Ogrodzieniec, który jest atrakcją nie tylko dla najmłodszych. Jura Krakowsko-Częstochowska to obszar szczególny także ze względu na liczne wapienne formy skalne i jaskinie, które można zwiedzać. Najbardziej znane to oczywiście Maczuga Herkulesa i Jaskinia Łokietka, ale z pewnością znajdziecie tu także swoich faworytów.

Chcesz poczuć się pewniej za kierownicą?

W usłudze Panek CarSharing możesz wykupić Rozszerzoną Ochronę ubezpieczeniową. Dostępne są 2 warianty: ochrona jednorazowa i miesięczna.

Mamy też ciekawą propozycję dla Użytkowników, którzy jeżdżą samochodem na minuty w Częstochowie częściej niż okazjonalnie – pakiety godzinne i dobowe. By dodatkowo zaoszczędzić można wykupić przedpłatę i zyskać ekstra bonusy. Warto także pamiętać o akcji „Polecam PANEK – polecaj usługę CarSharingu” i zyskać dodatkowe fundusze na przejazdy.

Pobierz aplikację

Pobierz aplikację PANEK CarSharing

Zainstaluj aplikację i znajdź samochód w okolicy!