Elbląg

CarSharing (auta na minuty)

w Elblągu

Elbląg – miasto u stóp Zalewu Wiślanego

Elbląg to jedno z najstarszych miast w Polsce założone w 1237 roku usytuowane jest u ujścia rzeki o tej samej nazwie do Zalewu Wiślanego, a to z pewnością czyni Elbląg bardzo atrakcyjnym – również, jeśli nie przede wszystkim, pod względem turystycznym. Elbląg to także najniżej położone miasto w Polsce.
Warto wspomnieć o przepięknym parku leśnym – Biżantarni, którego naturalne walory malują niesamowite widoki. Bardzo burzliwa historia miasta sprawiła, że stało się ważną atrakcją turystyczną. Miasto założone zostało przez Zakon Krzyżacki i po Bitwie pod Grunwaldem trafiło do Polski, by po latach trafić pod panowanie Szwedów. Następnie, podczas I Rozbioru Polski stało się częścią Prus i to tutaj zaczęli przenosić się kupcy z Gdańska i Torunia. Dopiero po II Wojnie Światowej Elbląg wrócił do Polski, a historię miasta najlepiej obrazują eksponaty tutejszego Muzeum. Koniecznie przespacerujcie się uliczkami Starego Miasta, przywróconymi po wojnie do świetności.

Elbląg może być także świetną bazą wypadową dla wycieczek po regionie pomorza wschodniego, Powiśla i Warmii. Stąd w niecałą godzinę dotrzecie do Stegny i Jantaru – kurortów znanych z przepięknych plaż, na których można znaleźć bursztyny, Mikoszewa – ujścia Wisły do Morza Bałtyckiego, czy Krynicy Morskiej położonej malowniczo na Mierzei Wiślanej. Jednak największą atrakcją regionu, oddaloną jedynie kilka kilometrów od Elbląga jest Frombork, w którym żył i pracował Mikołaj Kopernik. Warte zwiedzenia jest Wzgórze Katedralne z Archikatedrą Wniebowstąpienia Najświętszej Maryi Panny i Św. Andrzeja, Muzeum Mikołaja Kopernika oraz planetarium.

Chcesz poczuć się pewniej za kierownicą?

W usłudze Panek CarSharing możesz wykupić Rozszerzoną Ochronę ubezpieczeniową. Dostępne są 2 warianty: ochrona jednorazowa i miesięczna.

Mamy też ciekawą propozycję dla Użytkowników, którzy jeżdżą samochodem na minuty w Elblągu częściej niż okazjonalnie – pakiety godzinne i dobowe. By dodatkowo zaoszczędzić można wykupić przedpłatę i zyskać ekstra bonusy. Warto także pamiętać o akcji „Polecam PANEK – polecaj usługę CarSharingu” i zyskać dodatkowe fundusze na przejazdy.

 

Pobierz aplikację

Pobierz aplikację PANEK CarSharing

Zainstaluj aplikację i znajdź samochód w okolicy!