Kalisz

CarSharing (auta na minuty)

w Kaliszu

Kalisz – najstarsze miasto w Polsce

Kalisz położony na Wysoczyźnie Kaliskiej nad rzeką Prosną, jest drugim co do wielkości miastem w województwie wielkopolskim. Jest także najstarszym miastem w Polsce, co dodatkowo zwiększa jego atrakcyjność turystyczną. Odwiedzając Kalisz koniecznie udać się trzeba na rynek, którego centralnym punktem jest Rartusz. Ten obecny jest już trzecim w historii, ponieważ dwa poprzednie w wyniku wojen zostały doszczętnie zniszczone. Musicie koniecznie wdrapać się na ratuszową wieżę, gdzie z poziomu 50 metrów podziwiać można panoramę miasta.

Najważniejsze zabytki Kalisza znajdziecie w pobliżu Rynku. Są nimi Katedra Św. Mikołaja oraz Sanktuarium Św. Józefa. Świadectwem historii miasta są fragmenty średniowiecznych murów okalających gród. Obwarowanie miało kiedyś długość 1600 m, dziś podziwiać można zachowaną Basztę „Dorotkę”, która podobno pełniła rolę więzienia dla kobiet.

Obowiązkowym punktem na trasie wycieczki jest urokliwy most kamienny nad rzeką Prosną, który zbudowany został w 1825 roku. Tuż obok znajduje się ławeczka Stefana Szolc – Rogozińskiego, słynnego kaliskiego podróżnika i organizatora pierwszej badawczej wyprawy do Afryki.

Na koniec wybierzecie się na spacer po pięknym Parku Miejskim założonym ponad 200 lat temu. Po spacerze usiądźcie na ławce i rozkoszujcie się ciszą i szumem majestatycznych drzew racząc się pysznym, chrupiącym kaliskim Andrutem.

Pobierz aplikację

Chcesz poczuć się pewniej za kierownicą?

W usłudze Panek CarSharing możesz wykupić Rozszerzoną Ochronę ubezpieczeniową. Dostępne są 2 warianty: ochrona jednorazowa i miesięczna.

Mamy też ciekawą propozycję dla Użytkowników, którzy jeżdżą samochodem na minuty częściej niż okazjonalnie – pakiety godzinne i dobowe. By dodatkowo zaoszczędzić można wykupić przedpłatę i zyskać ekstra bonusy. Warto także pamiętać o akcji „Polecam PANEK – polecaj usługę CarSharingu” i zyskać dodatkowe fundusze na przejazdy.

Pobierz aplikację PANEK CarSharing

Zainstaluj aplikację i znajdź samochód w okolicy!