Grudziądz

Strefa Panek w Grudziądzu

CarSharing (auta na minuty) 

Grudziądzu

Grudziądz – Miasto Spichrzy

Zwany „Miastem Spichrzy” Grudziądz położony jest w północnej części Polski na szlaku autostrady A1, jednak już od czasów średniowiecza miasto było związane ze szlakiem handlowym na rzece Wiśle. Pierwsze budynki powstały jeszcze pod rządami krzyżackimi, ale rozkwit Grudziądza kojarzyć należy z czasem, gdy przyłączony został do Polski.

Największą atrakcją Grudziądza są niewątpliwie średniowieczne spichrze, które wykorzystywane były do magazynowania zboża spławianego Wisłą do Gdańska. W XV wieku, potężna ściana magazynów zbudowana na stromej skarpie pełniła również funkcję obronną miasta od strony Wisły. Kolejną atrakcją, która niejako łączy się ze spichrzami (dosłownie)  są mury okalające miasto. Do naszych czasów zachował się fragment w południowej części starego miasta, ciągnący się od kościoła ewangelickiego, przez Pałac Opatek do Bramy Wodnej. Warto zatrzymać się na chwilę na niedużym rynku, który podobnie jak ten warszawski został zrekonstruowany po II Wojnie Światowej.

Tuż przy murach miejskich nad Wisłą, znajduje się pomnik ułana obejmowanego przez dziewczynę. To jeden z symboli Grudziądza, w którym w okresie międzywojennym stacjonował 18. Pułk Ułanów Pomorskich, a także funkcjonowało tu Centrum Wyszkolenia Kawalerii. Miłośnikom pięknych widoków polecamy wizytę na Baszcie, która jest jedynym świadectwem po wybudowanym w XIII wieku przez Krzyżaków zamku. Obecny jej wygląd zawdzięczamy pracom renowacyjnym z 2014 roku. Wtedy też podczas prac archeologicznych odkryto elementy średniowiecznej budowli. Odwiedzający Grudziądz powinni tez poświęcić nieco czasu na zwiedzenie pobliskich fortów i cytadeli wraz z ekspozycją sprzętu wojskowego. Łatwo dostać się można do nich samochodem z wypożyczalni PANEK CarSharing.

Chcesz poczuć się pewniej za kierownicą?

W usłudze Panek CarSharing możesz wykupić Rozszerzoną Ochronę ubezpieczeniową. Dostępne są 2 warianty: ochrona jednorazowa i miesięczna.

Mamy też ciekawą propozycję dla Użytkowników, którzy jeżdżą samochodem na minuty w Grudziądzu częściej niż okazjonalnie – pakiety godzinne, dobowe, tygodniowe. By dodatkowo zaoszczędzić można wykupić przedpłatę i zyskać ekstra bonusy. Warto także pamiętać o akcji „Polecam PANEK – polecaj usługę CarSharingu” i zyskać dodatkowe fundusze na przejazdy.

Pobierz aplikację

Pobierz aplikację PANEK CarSharing

Zainstaluj aplikację i znajdź samochód w okolicy!