Toruń

Strefa Panek w Toruniu

CarSharing (auta na minuty)

w Toruniu

Toruń – Kopernik, Krzywa Wieża i Pierniki

Toruń jest jednym z najstarszych polskich miast, położony nad Wisłą, na obydwu jej brzegach. Jego starówka wpisana została na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO, ale atrakcje Torunia to nie tylko zabytki.

Miejscem, które koniecznie trzeba odwiedzić będąc w Toruniu jest Planetarium, mieszczące się w XIX-wiecznych budynkach dawnej gazowni przy ulicy Franciszkańskiej, choć śladów związanych z Mikołajem Kopernikiem jest o wiele więcej. Przy ulicy Kopernika (a jakże), znajduje się dom, w którym prawdopodobnie urodził się najsłynniejszy polski astronom. Mieści się w nim wystawa o życiu i twórczości Kopernika. Na rynku znajdziemy też okazały pomnik przedstawiający najbardziej znanego mieszkańca Torunia. Miłośnikom nauki i eksperymentów polecamy wizytę w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy oraz Centrum Innowacji Edukacji.

Wracając do zabytków Torunia, koniecznie trzeba spróbować swoich sił pod Krzywą Wieżą. Podobno będzie w stanie przy niej utrzymać równowagę jedynie osoba o czystym sumieniu. Z kolei katedra Św. Jana pochodząca z XIII wieku i budowana przez 200 lat jest największą w mieście średniowieczną budowlą gotycką. W niej także został ochrzczony Mikołaj Kopernik.

Miasto jest mocno związane z Wisłą, a widocznym znakiem jest Bulwar Filadelfijski, który jest nie tylko popularnym terenem spacerowym, ale też miejscem cumowania statków wycieczkowych, pływających po rzece. Toruń to także stolica polskich pierników. Sklepów sprzedających słynne słodycze jest tutaj mnóstwo, a w kilku z nich można samemu sprawdzić się w roli cukiernika. Na Starym Mieście funkcjonuje Muzeum Żywego Piernika, które prowadzi też warsztaty z wypiekania smakowitości.

Chcesz poczuć się pewniej za kierownicą?

W usłudze Panek CarSharing możesz wykupić Rozszerzoną Ochronę ubezpieczeniową. Dostępne są 2 warianty: ochrona jednorazowa i miesięczna w bardzo atrakcyjnej cenie. Mamy też ciekawą propozycję dla Użytkowników, którzy poruszają się samochodami na minuty w Toruniu częściej niż okazjonalnie – pakiety godzinne, dobowe i tygodniowe. By dodatkowo zaoszczędzić można wykupić przedpłatę i zyskać ekstra bonusy. Warto także pamiętać o akcji „Polecam PANEK – polecaj usługę CarSharingu” i zyskać dodatkowe fundusze na przejazdy.

Pobierz aplikację

Pobierz aplikację PANEK CarSharing

Zainstaluj aplikację i znajdź samochód w okolicy!