Toruń

Strefa Panek w Toruniu

Pobierz aplikację

CarSharing (auta na minuty)

w Toruniu

Toruń – Kopernik, Krzywa Wieża i Pierniki

Toruń jest jednym z najstarszych polskich miast, położony nad Wisłą, na obydwu jej brzegach. Jego starówka wpisana została na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO, ale atrakcje Torunia to nie tylko zabytki.

Miejscem, które koniecznie trzeba odwiedzić będąc w Toruniu jest Planetarium, mieszczące się w XIX-wiecznych budynkach dawnej gazowni przy ulicy Franciszkańskiej, choć śladów związanych z Mikołajem Kopernikiem jest o wiele więcej. Przy ulicy Kopernika (a jakże), znajduje się dom, w którym prawdopodobnie urodził się najsłynniejszy polski astronom. Mieści się w nim wystawa o życiu i twórczości Kopernika. Na rynku znajdziemy też okazały pomnik przedstawiający najbardziej znanego mieszkańca Torunia. Miłośnikom nauki i eksperymentów polecamy wizytę w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy oraz Centrum Innowacji Edukacji.

Wracając do zabytków Torunia, koniecznie trzeba spróbować swoich sił pod Krzywą Wieżą. Podobno będzie w stanie przy niej utrzymać równowagę jedynie osoba o czystym sumieniu. Z kolei katedra Św. Jana pochodząca z XIII wieku i budowana przez 200 lat jest największą w mieście średniowieczną budowlą gotycką. W niej także został ochrzczony Mikołaj Kopernik.

Miasto jest mocno związane z Wisłą, a widocznym znakiem jest Bulwar Filadelfijski, który jest nie tylko popularnym terenem spacerowym, ale też miejscem cumowania statków wycieczkowych, pływających po rzece. Toruń to także stolica polskich pierników. Sklepów sprzedających słynne słodycze jest tutaj mnóstwo, a w kilku z nich można samemu sprawdzić się w roli cukiernika. Na Starym Mieście funkcjonuje Muzeum Żywego Piernika, które prowadzi też warsztaty z wypiekania smakowitości.

Dla osób chcących odwiedzić to piękne miasto, wygodnym sposobem na dotarcie do wszystkich atrakcji jest wynajem samochodów. Toruń i jego okolice dzięki temu staną się znacznie łatwiej dostępne. Oczywiście takie rozwiązanie doskonale sprawdzi się również w przypadku wyjazdów służbowych oraz w sytuacji, kiedy z różnych powodów prywatne auto jest niedostępne. Wypożyczalnia samochodów w Toruniu zapewnia duży wybór pojazdów, co pozwala znaleźć odpowiednie auto zarówno na co dzień, jak i na wycieczkę czy inne okazje.

Chcesz poczuć się pewniej za kierownicą? Wybierz wynajem aut w Toruniu

W usłudze Panek CarSharing możesz wykupić Smart Week - abonament ten daje Ci dodatkową ochronę od szkód oraz znosi opłaty startowe dla wszystkich pojazdów przez cały tydzień.

By dodatkowo zaoszczędzić można wykupić Doładowanie, które zasila Twój portfel w aplikacji wraz z extra bonusem!


Wypożyczalnia samochodów Toruń – duży wybór pojazdów osobowych i nie tylko. Wygodny wynajem aut w Toruniu – sprawdź ofertę i znajdź pojazd dla siebie!

Pobierz aplikację PANEK

Zainstaluj aplikację i znajdź samochód w okolicy!