Włocławek

Strefa Panek we Włocławku

CarSharing (auta na minuty)

we Włocławku

Włocławek – Miasto Piastów nad Wisłą

Malowniczo położone w dolinie Wisły miasto należy do najstarszych miast w Polsce. Świadczy o tym między innymi wyposażenie zbiorowego grobu skrzynkowego kultury amfor kulistych z ok. 2500-2300 r. p.n.e. W pierwszej połowie XI wieku powstał tu gród obronny, chroniony przez dwie rzeki, fosę i wał drewniano-ziemny. Włocławek jest także jednym z ważnych punktów na Polskim Szlaku Piastowskim.

W muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej prezentowane są drewniane fragmenty wału jak również średniowieczne wyroby miejscowego rzemiosła. Uwagę przykuwa tzw. "czara włocławska" - jeden z najcenniejszych zachowanych zabytków rzemiosła artystycznego sztuki przedromańskiej związanej z początkiem chrześcijaństwa na ziemiach polskich. To wyjątkowe znalezisko trafiło do Muzeum Narodowego w Krakowie, a w muzeum we Włocławku podziwiać można jego wierną kopię.

W muzeum Wystawiane są także elementy XIV i XV-wiecznego uzbrojenia rycerskiego, do najcenniejszych obiektów należy zaliczyć dwa XIV-wieczne miecze krzyżackie znalezione w powiecie kolskim. W XVI wieku Włocławek był dużym ośrodkiem handlu zbożem, mieszczanie posiadali własną flotę, a przy porcie istniała królewska komora celna. Kres dawnego Włocławka przyniósł potop szwedzki, a miasto zostało doszczętnie spalone. Z okresu jego świetności pochodzą meble i wyroby rzemieślnicze, a także miary i wagi stosowane w handlu wiślanym.

Za sprawą Autostrady A1 miasto jest świetnie skomunikowane z innymi częściami kraju, a wykorzystując samochód na minuty, godziny i dni z wypożyczalni PANEK CarSharing z Włocławka łatwo dostać się na przykład do znanego kurortu – Ciechocinka, czy do Parku Dinozaurów w Solcu Kujawskim.

Chcesz poczuć się pewniej za kierownicą?

W usłudze Panek CarSharing możesz wykupić Rozszerzoną Ochronę ubezpieczeniową. Dostępne są 2 warianty: ochrona jednorazowa i miesięczna.

Mamy też ciekawą propozycję dla Użytkowników, którzy jeżdżą samochodem na minuty we Włocławku częściej niż okazjonalnie – pakiety godzinne, dobowe, tygodniowe. By dodatkowo zaoszczędzić można wykupić przedpłatę i zyskać ekstra bonusy. Warto także pamiętać o akcji „Polecam PANEK – polecaj usługę CarSharingu” i zyskać dodatkowe fundusze na przejazdy.

Pobierz aplikację

Pobierz aplikację PANEK CarSharing

Zainstaluj aplikację i znajdź samochód w okolicy!