Gorzów Wielkopolski

Strefa Panek Gorzowie Wlkp.

CarSharing (auta na minuty)

w Gorzowie Wlkp.

Gorzów Wielkopolski – między Wartą i Odrą

Gorzów Wielkopolski jest średniej wielkości miastem leżącym nad rzeką Wartą, które do 1945 roku wchodziło w skład państwa niemieckiego. Założone w połowie XIII w. miasto nigdy nie rozwinęło się w znaczący ośrodek, zaś zniszczenia pod koniec II wojny światowej sprawiły, że nie ma tu wielu zabytków, dlatego najlepiej jest wybrać się tu samochodem z wypożyczalni PANEK CarSharing, by móc podziwiać także atrakcje zlokalizowane poza miastem.

Centralnym miejscem dawnej starówki jest Stary Rynek, której najważniejszym elementem jest gotycka katedra Wniebowzięcia NMP. Całkiem niedaleko od rynku znajduje się Zespół Willowo-Ogrodowy, przy ul. Warszawska 35 zbudowany na początku XX wieku dla bogatego gorzowskiego przemysłowca. Kolejną atrakcją jest spichlerz zlokalizowany nad brzegiem Warty, który z racji swojej konstrukcji z muru pruskiego nazywany jest „Budynkiem w kratkę”. Znajduje się tu zbiór militariów: broni i mundurów z ostatniego stulecia, a także duża kolekcja związana z żeglugą rzeczną, m.in. modele statków i barek rzecznych. Wiele osób z pewnością zainteresuje także dział zabytków techniki. Jedną z największych atrakcji Gorzowa jest statek Kuna, cumujący przy nabrzeżu. Jednostka, będąca niegdyś lodołamaczem jest dziś jedyną taką maszyną w Europie, w dodatku w pełni sprawną. W okresie letnim „Kunę można zwiedzać, a przy odrobinie szczęścia nawet popłynąć w krótki rejs.

Niedaleko Gorzowa leży Kostrzyn nad Odrą. Miasto, w którym spotykają się dwie wielkie rzeki,  zazwyczaj staje się twierdzą obronną i tak też wygląda to tutaj. Ogromne fortyfikacje wzniesione zostały w  połowie XVI wieku. Pozostałości twierdzy podziwiać można na cyplu między Odrą i Wartą, gdzie do 1945 r. stało kostrzyńskie Stare Miasto.

Nowiny Wielkie, to niewielka wioska pod Gorzowem Wielkopolskim, w której można stanąć oko w oko ogromnymi dinozaurami. W parku podziwiać można 40 modeli naturalnej wielkości prehistorycznych gadów, ustawionych przy ścieżce edukacyjnej. Tuż obok parku działa muzeum skamielin i minerałów „Skarby Ziemi”, a także plac zabaw z wielką piaskownicą, w której odkopać można szkielet dinozaura.

Chcesz poczuć się pewniej za kierownicą?

W usłudze Panek CarSharing możesz wykupić Rozszerzoną Ochronę ubezpieczeniową. Dostępne są 2 warianty: ochrona jednorazowa i miesięczna.

Mamy też ciekawą propozycję dla Użytkowników, którzy jeżdżą samochodem na minuty w Gorzowie Wielkopolskim częściej niż okazjonalnie – pakiety godzinne, dobowe, tygodniowe. By dodatkowo zaoszczędzić można wykupić przedpłatę i zyskać ekstra bonusy. Warto także pamiętać o akcji „Polecam PANEK – polecaj usługę CarSharingu” i zyskać dodatkowe fundusze na przejazdy.

Pobierz aplikację

Pobierz aplikację PANEK CarSharing

Zainstaluj aplikację i znajdź samochód w okolicy!