Płock

Strefa Panek w Płocku

CarSharing (auta na minuty)

w Płocku

Płock – Nie tylko rafineria

Płock jest średniej wielkości miastem na Mazowszu, leżącym nad Wisłą. Miasto zamieszkiwane przez około 120 tysięcy mieszkańców znane jest przede wszystkim z największej w regionie Europy Wschodniej rafinerii i fabryki paliw płynnych należącej do koncernu Orlen. Zakład ten jest jednak zlokalizowany na obrzeżach Płocka, a samo miasto ma turystom do zaoferowania wiele atrakcji. Z historycznego punktu widzenia najważniejszą częścią miast jest Wzgórze Tumskie i właśnie tam znajdują się główne zabytki. Na liście najważniejszych znajduje się Bazylika katedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W Kaplicy Królewskiej pochowani zostali królowie Władysław Herman i Bolesław Krzywousty, ale nie można pominąć słynnych Drzwi Płockich, które niestety są repliką oryginału wywiezionego w XV wieku do Rosji. Poza bazyliką na Starym Mieście odwiedzić można kilka zabytkowych kościołów oraz opactwo benedyktyńskie, w którym mieści się Muzeum Diecezjalne. To jednak nie jedyne muzeum warte odwiedzenia. Szczególną popularnością cieszy się Muzeum Mazowieckie, w którego zbiorach znajdują się między innymi eksponaty związane z historią miasta, obrazy i rzeźby w stylu Art Deco, a także fascynujące numizmaty. Warto odwiedzić również Muzeum Żydów Mazowieckich oraz Spichlerz i Bibliotekę, jedną z najstarszych w Polsce. Nie każdy wie, że Płock, tak jak Kraków ma swój hejnał. Przy akompaniamencie muzyki wybrzmiewającej z wieży ponad 200-letniego ratusza oglądać można wtedy scenę pasowania na rycerza przyszłego króla Bolesława Krzywoustego.

Chcesz poczuć się pewniej za kierownicą?

W usłudze Panek CarSharing możesz wykupić Rozszerzoną Ochronę ubezpieczeniową. Dostępne są 2 warianty: ochrona jednorazowa i miesięczna.

Mamy też ciekawą propozycję dla Użytkowników, którzy jeżdżą samochodem na minuty w Płocku częściej niż okazjonalnie – pakiety godzinne, dobowe, tygodniowe. By dodatkowo zaoszczędzić można wykupić przedpłatę i zyskać ekstra bonusy. Warto także pamiętać o akcji „Polecam PANEK – polecaj usługę CarSharingu” i zyskać dodatkowe fundusze na przejazdy.

Pobierz aplikację

Pobierz aplikację PANEK CarSharing

Zainstaluj aplikację i znajdź samochód w okolicy!