Rzeszów

Strefa Panek w Rzeszowie

CarSharing (auta na minuty)

w Rzeszowie

Rzeszów – Zamek Lubomirskich i brama do Bieszczadów

Rzeszów to przepiękna, z pieczołowitością odnowiona stolica województwa podkarpackiego, będąca jednocześnie największym ośrodkiem przemysłowym, akademickim i kulturalnym w południowo - wschodniej Polsce. Miasto leży nad rzeką Wisłok i stanowi swoistą bramę do Pogórza Karpackiego i leżących dalej na południe Bieszczadów.

Początki Rzeszowa sięgają 1354 roku, a w mieście zachowało się wiele świadectw minionego okresu. Jednym z najważniejszych punktów na turystycznej mapie Rzeszowa jest Ratusz, który pochodzi z XVI wieku i został zbudowany przez Mikołaja Spytka Ligęzę jako prywatny obiekt. Dopiero pod koniec XIX wieku został przejęty miasto i adaptowany na siedzibę władz. Dziś efektownie podświetlony zachęca do spaceru po rynku i okolicznych uliczkach. Kolejnym świadectwem historii Rzeszowa jest kościół Św. Stanisława i Św. Wojciecha, którego pierwsza wersja istniała jeszcze przed 1363. Pierwotna budowla spłonęła jednak w pożarze i na jej miejscu wybudowano nową, której postanie datuje się na początek XV wieku.

Jednym z najznamienitszych zabytków Rzeszowa jest Zamek Lubomirskich to jeden z najbardziej charakterystycznych i reprezentacyjnych obiektów stolicy Podkarpacia. Warownię otaczał niegdyś mur kurtynowy z kamienia o grubości ponad 1,5 m, w którym umieszczono szczelinowe strzelnice. W XVII wieku rezydencja przekształciła się w twierdzę, odrestaurowaną gruntownie w latach 1985-1993. Dziś mieści się tu muzeum, a na dziedzińcu odbywają się plenerowe przedstawienia.

Chcesz poczuć się pewniej za kierownicą?

W usłudze Panek CarSharing możesz wykupić Rozszerzoną Ochronę ubezpieczeniową. Dostępne są 2 warianty: ochrona jednorazowa i miesięczna w bardzo atrakcyjnej cenie.

Mamy też ciekawą propozycję dla Użytkowników, którzy jeżdżą samochodem na minuty w Rzeszowie częściej niż okazjonalnie – pakiety godzinne, dobowe i tygodniowe. By dodatkowo zaoszczędzić można wykupić przedpłatę i zyskać ekstra bonusy. Warto także pamiętać o akcji „Polecam PANEK – polecaj usługę CarSharingu” i zyskać dodatkowe fundusze na przejazdy.

Pobierz aplikację

Pobierz aplikację PANEK CarSharing

Zainstaluj aplikację i znajdź samochód w okolicy!