Rzeszów

Strefa Panek w Rzeszowie

Pobierz aplikację

CarSharing (auta na minuty)

w Rzeszowie

Rzeszów – Zamek Lubomirskich i brama do Bieszczadów

Rzeszów to przepiękna, z pieczołowitością odnowiona stolica województwa podkarpackiego, będąca jednocześnie największym ośrodkiem przemysłowym, akademickim i kulturalnym w południowo - wschodniej Polsce. Miasto leży nad rzeką Wisłok i stanowi swoistą bramę do Pogórza Karpackiego i leżących dalej na południe Bieszczadów.

Początki Rzeszowa sięgają 1354 roku, a w mieście zachowało się wiele świadectw minionego okresu. Jednym z najważniejszych punktów na turystycznej mapie Rzeszowa jest Ratusz, który pochodzi z XVI wieku i został zbudowany przez Mikołaja Spytka Ligęzę jako prywatny obiekt. Dopiero pod koniec XIX wieku został przejęty miasto i adaptowany na siedzibę władz. Dziś efektownie podświetlony zachęca do spaceru po rynku i okolicznych uliczkach. Kolejnym świadectwem historii Rzeszowa jest kościół Św. Stanisława i Św. Wojciecha, którego pierwsza wersja istniała jeszcze przed 1363. Pierwotna budowla spłonęła jednak w pożarze i na jej miejscu wybudowano nową, której postanie datuje się na początek XV wieku.

Jednym z najznamienitszych zabytków Rzeszowa jest Zamek Lubomirskich to jeden z najbardziej charakterystycznych i reprezentacyjnych obiektów stolicy Podkarpacia. Warownię otaczał niegdyś mur kurtynowy z kamienia o grubości ponad 1,5 m, w którym umieszczono szczelinowe strzelnice. W XVII wieku rezydencja przekształciła się w twierdzę, odrestaurowaną gruntownie w latach 1985-1993. Dziś mieści się tu muzeum, a na dziedzińcu odbywają się plenerowe przedstawienia.

Wypożyczalnia samochodów – Rzeszów i okolice możesz zwiedzać jeszcze wygodniej!

Wynajem aut w Rzeszowie to dobra opcja dla osób, które chcą komfortowo zwiedzać miasto i jego okolice. W ofercie wypożyczalni samochodów Panek znajdują się różne modele do wyboru, co pozwala znaleźć wygodne auto dla osób podróżujących w pojedynkę, jak i w większej grupie.

Czy tylko w przypadku turystów sprawdzi się wypożyczalnia aut? Rzeszów jest dużym miastem, dlatego pojazd do dyspozycji to wygodne rozwiązanie również dla mieszkańców stolicy Podkarpacia. Wynajem na minuty to gwarancja, że płacisz tylko za korzystanie z pojazdu. Dodatkowymi zaletami są m.in. promocje dla użytkowników często korzystających z usług wypożyczalni i możliwość pozostawienia auta w dowolnym miejscu.

Chcesz poczuć się pewniej za kierownicą?

W usłudze Panek CarSharing możesz wykupić Smart Week - abonament ten daje Ci dodatkową ochronę od szkód oraz znosi opłaty startowe dla wszystkich pojazdów przez cały tydzień.

By dodatkowo zaoszczędzić można wykupić Doładowanie, które zasila Twój portfel w aplikacji wraz z extra bonusem!


Wypożyczalnia aut w Rzeszowie – wynajem aut na minuty, ciekawe promocje, atrakcyjne ceny, duży wybór modeli. Sprawdź ofertę wypożyczalni Panek!

Pobierz aplikację PANEK

Zainstaluj aplikację i znajdź samochód w okolicy!