Słupsk

Strefa Panek w Słupsku

CarSharing (auta na minuty)

w Słupsku

Słupsk – gotyckie budowle i tramwaj

Słupsk leżący w północno-zachodniej części województwa pomorskiego ulokowany został na bagnistym terenie około X wieku, a nazwę swą zawdzięcza budowanych na słupach chatach i domach. Prawa miejskie z nadania księcia gdańskiego Świętopełka otrzymał w 1265 roku. Oddalony od morza o 18 km Słupsk przez lata zrzeszony był w Hanzie i należał do niego port w Ustce. Działa tu także strefa PANEK CarSharing.

Pozostałością po średniowiecznej zabudowie miasta są dziś resztki murów obronnych z XIV wieku oraz Kościół Najświętszej Marii Panny z krzywą wieżą, kościół Św. Jacka, kościół Św. Ottona czy budynek Biblioteki Miejskiej, będące częścią architektury ceglanej. Elementem dawnej zabudowy są także dwie bramy miejskie: Nowa Brama i Brama Młyńska, ale najbardziej charakterystycznym obiektem jest pełniące niegdyś funkcję więzienia Baszta Czarownic, w której dziś mieści się galeria sztuki. Kolejną atrakcją Słupska jest Zamek Książąt Pomorskich ,w którym obecnie znajduje się Muzeum Pomorza Środkowego. W salach zamkowych prezentowana jest największa w Polsce kolekcja dzieł Stanisława Ignacego Witkiewicza. W piwnicach zaś otworzono restaurację Anna de Croy, od imienia ostatniej księżnej z rodu Gryfitów. Kolejną atrakcją jest neogotycki Ratusz wybudowany w 1901 roku, z którym wiąże się ciekawa legenda.

Symbolem Słupska z lat powojennych stał się tramwaj, który stoi przed Nową Bramą, w miejscu dawnego przystanku linii nr 1. Komunikacja tramwajowa funkcjonowała w mieście do 1959 roku. Dziś znajduje się tu informacja turystyczna.

Chcesz poczuć się pewniej za kierownicą?

W usłudze Panek CarSharing możesz wykupić Rozszerzoną Ochronę ubezpieczeniową. Dostępne są 2 warianty: ochrona jednorazowa i miesięczna w bardzo atrakcyjnej cenie.

Mamy też ciekawą propozycję dla Użytkowników, którzy poruszają się samochodami na minuty w Słupsku częściej niż okazjonalnie – pakiety godzinne i dobowe. By dodatkowo zaoszczędzić można wykupić przedpłatę i zyskać ekstra bonusy. Warto także pamiętać o akcji „Polecam PANEK – polecaj usługę CarSharingu” i zyskać dodatkowe fundusze na przejazdy.

Pobierz aplikację

Pobierz aplikację PANEK CarSharing

Zainstaluj aplikację i znajdź samochód w okolicy!