Chorzów

Strefa Panek w Chorzowie

CarSharing (auta na minuty)

Chorzowie

Chorzów – Park Śląski i Kocioł Czarownic

Leżący w samym centrum Górnego Śląska Chorzów jest miastem wyjątkowym. Jego obszerną część zajmuje Park Śląski , w którym usytuowano większość atrakcji. To miejsce do którego zjeżdżają turyści nie tylko z całego śląska, ale także z kraju. W Chorzowie działa także prężnie działająca strefa PANEK CarSharing.

Najbardziej popularną atrakcją Parku Śląskiego w Chorzowie jest ZOO, które powstało już w latach 50-tych XX wieku. To atrakcyjne zarówno dla najmłodszych jak i dorosłych miejsce jest stale rozwijane, spotkać tu można gepardy, tygrysy, żyrafy, hipopotamy i różne gatunki małp. Rok temu oddano do użytku nowe pingwinarium zamieszkiwane przez pingwiny Humbolta (pingwin peruwiański), jeden z najbardziej zagrożonych gatunków tych sympatycznych ptaków. Kolejną atrakcją Chorzowa jest Legendia. To najstarszy park rozrywki w Polsce działający podobnie jak ZOO od połowy lat 50-tych ubiegłego wieku. Zrewitalizowane w 2017 roku stało się świetnym miejscem zabaw dla całych rodzin, a poziom atrakcji jest iście światowy. Na terenie parku znajduje się jeszcze Planetarium oraz hala, w której można pojeździć na rolkach. W miesiącach zimowych można tu taskże pobiegać na nartach. Sam park można podziwiać z góry, a w zasadzie z okien kolejki linowej „Elka”. Jej trasa wiedzie wzdłuż głównej promenady parku od Legendii do Stadionu śląskiego.

To właśnie Stadion Śląski jest najczęstszym skojarzeniem kibiców, gdy słyszą nazwę Chorzów. Przez lata był areną najważniejszych spotkań piłkarskiej reprezentacji Polski, a także zmagań lekkoatletycznych. To na tym stadionie po raz pierwszy wygraliśmy z Anglią (2:0), a po meczu brytyjskie gazety nadały śląskiemu obiektowi miano „Kotła Czarownic”.

Kolejnym miejscem wartym odwiedzenia jest Chorzowski Skansen. To miejsce, w którym poznać można historię całego regionu śląskiego. Wśród zabudowy podziwiać można zagrodę bogatego chłopa, zagrodę łąkową, młyńską, pasterską i robotniczą, a także kościółek i kapliczki.

Ciekawym Zabytkiem Techniki w Chorzowie jest wieża wyciągowa Szybu Prezydent. Powstała w 1933 roku i była wówczas jedną z najnowocześniejszych w Europie. Dziś kopalnia jest już nieczynna, a miejsce bywa sceną wydarzeń kulturalnych.

Chcesz poczuć się pewniej za kierownicą?

W usłudze Panek CarSharing możesz wykupić Rozszerzoną Ochronę ubezpieczeniową. Dostępne są 2 warianty: ochrona jednorazowa i miesięczna w bardzo atrakcyjnej cenie.

Mamy też ciekawą propozycję dla Użytkowników, którzy poruszają się samochodami na minuty w Chorzowie częściej niż okazjonalnie – pakiety godzinne, dobowe i tygodniowe. By dodatkowo zaoszczędzić można wykupić przedpłatę i zyskać ekstra bonusy. Warto także pamiętać o akcji „Polecam PANEK – polecaj usługę CarSharingu” i zyskać dodatkowe fundusze na przejazdy.

Pobierz aplikację

Pobierz aplikację PANEK CarSharing

Zainstaluj aplikację i znajdź samochód w okolicy!