Gliwice

Strefa Panek w Gliwicach

CarSharing (auta na minuty)

Gliwicach

Gliwice – Zamek Piastowski, Trzy Diabełki i fontanna Neptuna

Gliwice to miasto na Górnym Śląsku, w którym funkcjonuje Strefa PANEK CarSharing. Jego początki sięgają wczesnego średniowiecza, a pierwsze wzmianki o Gliwicach pochodzą z 1276 roku. Jedną z największych atrakcji miasta jest Zamek Piastowski, który jest jednocześnie jednym z najstarszych obiektów na terenie miasta. Jego powstanie datowane jest na XIV wiek, kiedy to wybudowano dwie kwadratowe baszty połączone ścianą. Z biegiem lat zamek rozbudowywano łącząc style renesansowy i gotycki. W swojej historii pełnił on również rolę więzienia, arsenału a nawet folwarku. Ciekawą atrakcją miasta jest także rynek wraz ratuszem. Cechą szczególną tego kompleksu jest fakt, iż zachowano jego oryginalny średniowieczny rozkład oraz przylegających ulic. Sam ratusz powstał pierwotnie pod koniec XIII wieku jako budynek drewniany, który 200 lat później zastąpiony został murowanym budynkiem w stylu gotyckim. Po pożarze miasta ratusz odbudowano, ale już w stylu klasycystycznym.

Dość osobliwą atrakcją Gliwic jest fontanna Neptuna. Jedna z legend mówi, że w 1794 roku władze pruskie kazały wybudować w tym miejscu poidło dla koni, co nie spodobało się mieszkańcom, którzy zamiast poidła postawili fontannę. Druga legenda głosi, że Neptun jest związany jest z budową Kanału Kłodnickiego, który połączył Miasto z Odrą, a tym samym z Morzem. Kolejną znaną fontanną w Gliwicach jest ta z tańczącymi trzema Faunami. Mieszkańcy nazywają ich trzema diabełkami, a dlaczego? Odsyłamy Was do legendy. To oczywiście nie wszystkie atrakcje miasta, a do wszystkich dotrzecie samochodem wynajętym w PANEK CarSharing.

Chcesz poczuć się pewniej za kierownicą?

W usłudze Panek CarSharing możesz wykupić Rozszerzoną Ochronę ubezpieczeniową. Dostępne są 2 warianty: ochrona jednorazowa i miesięczna w bardzo atrakcyjnej cenie.

Mamy też ciekawą propozycję dla Użytkowników, którzy poruszają się samochodami na minuty w Gliwicach częściej niż okazjonalnie – pakiety godzinne, dobowe i tygodniowe. By dodatkowo zaoszczędzić można wykupić przedpłatę i zyskać ekstra bonusy. Warto także pamiętać o akcji „Polecam PANEK – polecaj usługę CarSharingu” i zyskać dodatkowe fundusze na przejazdy.

Pobierz aplikację

Pobierz aplikację PANEK CarSharing

Zainstaluj aplikację i znajdź samochód w okolicy!