Katowice

Strefa Panek w Katowicach

Pobierz aplikację

CarSharing (auta na minuty)

w Katowicach

Katowice – Osiedle Nikiszowiec i Spodek

Katowice są stolicą aglomeracji górnośląskiej i całego województwa. Miasto jest doskonale skomunikowane z pozostałymi w regionie, działa tu także duża strefa wypożyczalni PANEK CarSharing. Katowice są młodym miastem, jego historia rozpoczyna się w 1865 roku, kiedy to otrzymało prawa miejskie. Miasto rozwijało się dynamicznie jako ośrodek górniczy i szybko zyskało na znaczeniu, stając się w latach międzywojennych XX wieku najważniejszym ośrodkiem przemysłowym w Polsce.

W Katowicach nie znajdziemy spektakularnych średniowiecznych zabytków, ale zdecydowanie jest to miasto, które warto odwiedzić. Różnorodność stylów architektonicznych oraz projekty modernistycznych osiedli robotniczych i górniczych mogą służyć studentom urbanistyki jako doskonały poligon doświadczalny. To w Katowicach powstał pierwszy w Polsce Wieżowiec, największa polska katedra Chrystusa Króla, czy jedyna w Polsce wieża spadochronowa, a symbolem miasta jest hala widowiskowa Spodek, w której gościły największe sławy światowej muzyki. Jedną z największych atrakcji Katowic jest Osiedle Nikiszowiec zaprojektowane i zbudowane przez Emila i Georga Zillmannów. Osiedle zaliczane jest do pomników historii, którego serce stanowi Plac Wyzwolenia z klimatycznymi kawiarniami.

Ciekawą atrakcją i jednocześnie okazją do poznania regionu jest Muzeum Śląskie. Ten fantastyczny, nowoczesny kompleks turystyczny ma swoją siedzibę w dawnej kopalni Katowice. Zrewitalizowana i przeprojektowana przestrzeń pozwala przybliżyć nie tylko pracę górników, ale także sztukę regionu. Katowice to jednak nie tylko osiedla robotnicze, ale także tereny zielone, a w śród nich Dolina Trzech Stawów, w której znajduje się Przystań Sportów Wodnych oraz rozległy Park Śląski, z którym Katowice graniczą.

Wypożyczalnia samochodów – Katowice na weekend i nie tylko

Planujesz wycieczkę na Górny Śląsk i szukasz wygodnego środka transportu? Z całą pewnością zainteresuje Cię wynajem aut. Katowice to jedno z największych miast regionu, a ciekawe atrakcje czekają na odwiedzających również w okolicy. Własny pojazd do dyspozycji pozwoli wygodnie dotrzeć do wszystkich interesujących obiektów oraz innych miast.

Oczywiście wynajem samochodów w Katowicach to dobra propozycja nie tylko dla turystów, ale również dla mieszkańców tego miasta, którzy potrzebują auta okazjonalnie. Wygodna aplikacja ułatwi wynajęcie pojazdu, a atrakcyjne ceny i możliwość pozostawienia go w dowolnym miejscu to dodatkowe zalety tego rozwiązania.

Chcesz poczuć się pewniej za kierownicą?

W usłudze Panek CarSharing możesz wykupić Smart Week - abonament ten daje Ci dodatkową ochronę od szkód oraz znosi opłaty startowe dla wszystkich pojazdów przez cały tydzień.

By dodatkowo zaoszczędzić można wykupić Doładowanie, które zasila Twój portfel w aplikacji wraz z extra bonusem!


Wynajem samochodów Katowice – wypożyczaj auta na minuty, korzystaj z wygodnej aplikacji i parkuj w centrum miasta bez dodatkowych opłat. Sprawdź ofertę!

Pobierz aplikację PANEK

Zainstaluj aplikację i znajdź samochód w okolicy!