Wałbrzych

CarSharing w Wałbrzychu

Wałbrzych – w sercu Dolnego Śląska

Wałbrzych to drugie co do wielkości miasto zaraz po Wrocławiu na Dolnym Śląsku. Miasto było dawną stolicą województwa wałbrzyskiego i choć po zmianach straciło nieco na znaczeniu,  obecnie rozwija się jako ośrodek turystyczny, przemysłowo-handlowo-usługowy i akademicki. W Wałbrzychu produkuje się ceramikę szlachetną, a graniczące z miastem Szczawno Zdrój jest ważnym punktem na mapie polskich sanatoriów. Historia Wałbrzycha związana jest mocno z przemysłem wydobywczym. Dziś zrewitalizowana kopalnia węgla kamiennego stała się obiektem muzealnym i rozrywkowym. Okolice Wałbrzycha pełne są atrakcji, do których dostać się można samochodem. Najważniejszym z nich jest Zamek Książ, kryjący wiele tajemnic z dawnej przeszłości, ale także z okresu II Wojny Światowej. Pozostając w tematyce wojennej, nie sposób pominąć Sztolni Walimskich i kompleksu Riese (Olbrzym), budowanych na zlecenie przywódcy III Rzeszy, a których faktycznego przeznaczenia do dziś nie sprecyzowano. Szczególnie wartym odwiedzenia wydaje się Zamek Grodno, z pięknym widokiem na okolicę, górujący nad Jeziorem Bystrzyckim, którego niewątpliwą atrakcją jest zbudowana w 1917 roku kamienna zapora w Zagórzu Śląskim o wysokości 44 metrów.

Chcesz poczuć się pewniej za kierownicą?

W usłudze Panek CarSharing możesz wykupić Rozszerzoną Ochronę ubezpieczeniową. Dostępne są 2 warianty: ochrona jednorazowa i miesięczna.

Mamy też ciekawą propozycję dla Użytkowników, którzy jeżdżą samochodem na minuty częściej niż okazjonalnie – pakiety 120 minutowe, dobowe, 3-dniowe, tygodniowe oraz miesięczne. By dodatkowo zaoszczędzić można wykupić przedpłatę i zyskać ekstra bonusy. Warto także pamiętać o akcji „Polecam PANEK – polecaj usługę CarSharingu” i zyskać dodatkowe fundusze na przejazdy.

Pobierz aplikację

Ścieżka dla Mazowsza

Pobierz aplikację PANEK CarSharing

Zainstaluj aplikację i znajdź samochód w okolicy!