Koszalin

Strefa Panek w Koszalinie

CarSharing (auta na minuty)

w Koszalinie

Koszalin – miasto ogrodów i kabaretu

Koszalin jest największym miastem w regionie i drugim co do wielkości ośrodkiem w województwie zachodniopomorskim. Funkcjonuje tu strefa PANEK CarSharing, a dzięki samochodom, które można wynająć na minuty i dni z łatwością dotrzecie do wszystkich atrakcji czekających na turystów w samym mieście i w bezpośredniej okolicy.

Koszalin jest także jednym z najbardziej zielonych miast w Polsce – aż 40% powierzchni zajmują lasy i parki, a w samym centrum miasta znajdują się aż cztery. Najpopularniejszym i w opinii samych mieszkańców także najpiękniejszy jest Park Książąt Pomorskich, którego założenie datowane jest na początek XVII wieku. Obecnie podziwiać tu można ponad 120 gatunków i odmian drzew oraz krzewów, tutaj znajduje się także najstarsze drzewo w Koszalinie, tak zwane „Drzewo Czarownic”. To Klon Jawor, który liczy sobie około 300 lat. Kolejnym ciekawym miejscem jest Góra Chełmska, na szczycie której znajdują się: zabytkowa wieża widokowa i Sanktuarium Matki Bożej. Ten niewielki kościółek poświęcił sam papież Jan Paweł II.

Koszalin to także miejsce, w którym odbywa się co roku wiele imprez kulturalnych, z których najważniejsze to: Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych, Hanza Jazz Festiwal oraz słynny Festiwal Kabaretu. W mieście nie zachowało się zbyt wiele spektakularnych zabytków, ale niewielką ilość rekompensuje z powodzeniem ich jakość. Najważniejszym świadkiem historii jest gotycka katedra Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny z początku XIV wieku oraz kilka okolicznych kamienic.

Choć Koszalin leży 11 kilometrów od morza, to jest z nim bardzo związany. To tutaj krzyżują się drogi do znanych letnich kurortów – Mielna, Unieścia i Kołobrzegu, miasto graniczy także z przybrzeżnym Jeziorem Jamno. Warto przejechać się też koleją wąskotorową, odwiedzić Skansen Kultury Jameńskiej i przepiękne Ogrody Hortulus w Dobrzycy.

Chcesz poczuć się pewniej za kierownicą?

W usłudze Panek CarSharing możesz wykupić Rozszerzoną Ochronę ubezpieczeniową. Dostępne są 2 warianty: ochrona jednorazowa i miesięczna w bardzo atrakcyjnej cenie. Mamy też ciekawą propozycję dla Użytkowników, którzy poruszają się samochodami na minuty w Koszalinie częściej niż okazjonalnie – pakiety godzinne i dobowe. By dodatkowo zaoszczędzić można wykupić przedpłatę i zyskać ekstra bonusy. Warto także pamiętać o akcji „Polecam PANEK – polecaj usługę CarSharingu” i zyskać dodatkowe fundusze na przejazdy.

Pobierz aplikację

Pobierz aplikację PANEK CarSharing

Zainstaluj aplikację i znajdź samochód w okolicy!