Police

Strefa Panek w Policach

CarSharing (auta na minuty)

w Policach

Wynajmij auto na minuty w Police

Police są miejscowością leżącą na północ od Szczecina, z którym dzielą strefę wynajmu samochodów na minuty PANEK CarSharing. Można tu wypożyczyć samochód i ruszyć na spotkanie z miejscowymi atrakcjami, a także odwiedzić Szczecin lub jedną z nadmorskich miejscowości na wyspie Wolin.

Police są miastem, które nie może pochwalić się spektakularnymi zabytkami z zamierzchłej historii. Nie ma tu budowli sakralnych, barokowych pałaców, ale mimo wszystko warto tu zajrzeć, ponieważ Police oferują zupełnie inną formę zwiedzania. Miasto związane jest z przemysłem chemicznym. Istnieją tu jedne z największych w kraju zakłady należące do potentata Grupy Azoty. Właśnie ze względu na fabrykę miasto zostało zrównane z ziemią podczas nalotów w czasie II Wojny Światowej. Miejscowe atrakcje związane są zatem w większości z historią współczesną. Warto wynająć więc auto na minuty w Policach, by obejrzeć je wszystkie jednego dnia.

Auto na minuty w Policach dla turystów

Pierwszym punktem na mapie turystycznej Polic jest dawna niemiecka Fabryka paliw syntetycznych - Hydrierwerke Pölitz AG - III Rzesza ulokowała w Policach najnowocześniejszą w tamtym okresie fabrykę paliw dla przemysłu zbrojeniowego. Dziś zwiedzać można ruiny tego miejsca, a widoki są iście apokaliptyczne. Police mają również rozbudowaną sieć bunkrów przeciwlotniczych, które znajdziecie, jeżdżąc samochodem z wypożyczalni PANEK, praktycznie w całym mieście. Najbardziej charakterystyczne, to półowalne mastodonty, tzw. Salzgitter-Bunker. Wojenną historię miasta przypominają również robotnicze osiedla wybudowane w modernistycznym stylu. Osiedla powstałe w czasie II Wojny Światowej do dziś wyglądają bardzo elegancko, a bujna zieleń potęguje wrażenie spokoju. Istną atrakcją Polic są tak zwane „Leningrady”, czyli osiedle Nowe Police. Budynki mieszkaniowe z wielkiej płyty, konstrukcji radzieckiej przenoszą odwiedzających wprost do PRL, a nawet do Związku Radzieckiego. To istny pomnik minionego ustroju, który na stałe wpisał się w krajobraz Polic.

Auto na minuty w Policach dla mieszkańców

Nie trzeba mieć własnego samochodu w Policach, by móc łatwo przemieszczać się po mieście, albo wyjechać do innego miasta. W Policach działa wypożyczalnia aut na minuty dzięki której każdy mieszkaniec może załatwić swoje sprawy, a nawet pojechać do innego miasta. Wystarczy zainstalować w swoim smartfonie aplikację PANEK CarSharing, zarejestrować się usłudze i już można cieszyć się autem na minuty, godziny a nawet dni. Stąd już kilka kilometrów do Szczecina, ale autem można podróżować po całej Polsce i zakończyć wynajem w jednej z wielu stref PANEK na terenie całego kraju.


Police leżą na północ od Szczecina, z którym dzielą strefę wynajmu samochodów na minuty PANEK CarSharing. Auta na minuty są w całym mieście

Pobierz aplikację

Pobierz aplikację PANEK CarSharing

Zainstaluj aplikację i znajdź samochód w okolicy!