Szczecin

Strefa Panek w Szczecinie

Pobierz aplikację

CarSharing (auta na minuty)
w Szczecinie

Szczecin – żaglowce, ogrody i muzyka klasyczna

Szczecin jest największym miastem województwa zachodniopomorskiego i jednocześnie jego stolicą. Jest trzecim pod względem zajmowanej powierzchni i siódmym pod względem liczby ludności miastem Polski. Istnieje tu niezwykle prężnie rozwijającą się strefa PANEK CarSharing, o której jakość dba wspaniały i niezastąpiony Pan Arkadiusz, nasz wierny fan i recenzent jednocześnie.

To niezwykłe miasto położone w północno - zachodniej części Polski, przy ujściu Odry do Jeziora Dąbie, przez wieki było ważnym ośrodkiem handlowym tej części Europy i do dziś zachowało swój niepowtarzalny charakter. Dzięki specyficznemu zagospodarowaniu przestrzeni miejskiej oraz monumentalnej architekturze Szczecin często nazywany był Paryżem Północy. Szczecin oferuje wiele atrakcji, z których każda zasługuje na wyróżnienie i każda mogłaby zostać nazwana największą, nie sposób jednak nie zauważyć Zamku Książąt Pomorskich z dynastii Gryfitów, niezwykle okazałej budowli, misternie odremontowanej i udostępnionej do zwiedzania. Organizowanych jest w nim wiele wystaw czasowych, dlatego chętnie zaglądają tu także sami mieszkańcy Szczecina. Pierwotnie w tym miejscu stał słowiański gród, który dopiero w 1346 roku został przekształcony w okazały zamek.

Wały Chrobrego określane są najbardziej malowniczą częścią Szczecina, a wszystko za sprawą zielonych tarasów prowadzących ku Odrze, przy których stoi m.in. Muzeum Morskie oraz piękna kolorowa fontanna, do której prowadzą efektowne schody. Kolejną atrakcją są Bulwary: Piastowski, Gdyński i Nabrzeże Starówka, położone w rejonie Mostu Długiego i Trasy Zamkowej. Można tu spacerować wzdłuż Alei Żeglarzy, podziwiać Łódź Wyszaka – legendarnego szczecińskiego kupca i pirata z XII wieku, rzeźby słynnych kapitanów, kota żeglarza, urządzenia nawigacyjne i tablice historyczne.

Wymieniając atrakcje Szczecina nie sposób nie wspomnieć o Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza, której okazały i futurystyczny jednocześnie budynek wyróżnia się na mapie miasta i już został okrzyknięty ikoną architektury współczesnej. Osobom pragnącym kontemplować ciszę w pięknych okolicznościach przyrody szczególnie polecamy popularną Różankę. Ogród założony został w 1928 roku i nienaruszony przetrwał II Wojnę Światową. W latach 2006-2007 został zrewitalizowany i dziś można tu odpoczywać wśród 99 odmian róż, egzotycznych drzew i krzewów. Atrakcją ogrodu jest odnowiona na podstawie przedwojennych zdjęć Ptasia Fontanna.

Wynajem samochodów – Szczecin i okolice

Potrzebujesz pojazdu? Dobrym rozwiązaniem właśnie dla Ciebie może okazać się wynajem aut. Szczecin jest dużym miastem, które oferuje wiele ciekawych miejsc do odkrycia, a dzięki samochodowi poruszanie się po nim będzie znacznie łatwiejsze. To świetny sposób na zwiedzanie, ale też wygodna opcja, kiedy potrzebujesz auta okazjonalnie. Co może zaoferować Ci wypożyczalnia samochodów w Szczecinie? Różne modele do wyboru, atrakcyjne ceny oraz promocje dla stałych klientów. A co najważniejsze – płacisz tylko wtedy, kiedy rzeczywiście korzystasz z auta.

Chcesz poczuć się pewniej za kierownicą?

W usłudze Panek CarSharing możesz wykupić Smart Week - abonament ten daje Ci dodatkową ochronę od szkód oraz znosi opłaty startowe dla wszystkich pojazdów przez cały tydzień.

By dodatkowo zaoszczędzić można wykupić Doładowanie, które zasila Twój portfel w aplikacji wraz z extra bonusem!


Wynajem samochodów Szczecin – wynajem aut na minuty, korzystne ceny, rabaty dla stałych klientów i atrakcyjne pakiety. Sprawdź ofertę wypożyczalni Panek.