Szczecin

Strefa Panek w Szczecinie

CarSharing (auta na minuty)

w Szczecinie

Szczecin – żaglowce, ogrody i muzyka klasyczna

Szczecin jest największym miastem województwa zachodniopomorskiego i jednocześnie jego stolicą. Jest trzecim pod względem zajmowanej powierzchni i siódmym pod względem liczby ludności miastem Polski. Istnieje tu niezwykle prężnie rozwijającą się strefa PANEK CarSharing, o której jakość dba wspaniały i niezastąpiony Pan Arkadiusz, nasz wierny fan i recenzent jednocześnie.

To niezwykłe miasto położone w północno - zachodniej części Polski, przy ujściu Odry do Jeziora Dąbie, przez wieki było ważnym ośrodkiem handlowym tej części Europy i do dziś zachowało swój niepowtarzalny charakter. Dzięki specyficznemu zagospodarowaniu przestrzeni miejskiej oraz monumentalnej architekturze Szczecin często nazywany był Paryżem Północy. Szczecin oferuje wiele atrakcji, z których każda zasługuje na wyróżnienie i każda mogłaby zostać nazwana największą, nie sposób jednak nie zauważyć Zamku Książąt Pomorskich z dynastii Gryfitów, niezwykle okazałej budowli, misternie odremontowanej i udostępnionej do zwiedzania. Organizowanych jest w nim wiele wystaw czasowych, dlatego chętnie zaglądają tu także sami mieszkańcy Szczecina. Pierwotnie w tym miejscu stał słowiański gród, który dopiero w 1346 roku został przekształcony w okazały zamek.

Wały Chrobrego określane są najbardziej malowniczą częścią Szczecina, a wszystko za sprawą zielonych tarasów prowadzących ku Odrze, przy których stoi m.in. Muzeum Morskie oraz piękna kolorowa fontanna, do której prowadzą efektowne schody. Kolejną atrakcją są Bulwary: Piastowski, Gdyński i Nabrzeże Starówka, położone w rejonie Mostu Długiego i Trasy Zamkowej. Można tu spacerować wzdłuż Alei Żeglarzy, podziwiać Łódź Wyszaka – legendarnego szczecińskiego kupca i pirata z XII wieku, rzeźby słynnych kapitanów, kota żeglarza, urządzenia nawigacyjne i tablice historyczne.

Wymieniając atrakcje Szczecina nie sposób nie wspomnieć o Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza, której okazały i futurystyczny jednocześnie budynek wyróżnia się na mapie miasta i już został okrzyknięty ikoną architektury współczesnej. Osobom pragnącym kontemplować ciszę w pięknych okolicznościach przyrody szczególnie polecamy popularną Różankę. Ogród założony został w 1928 roku i nienaruszony przetrwał II Wojnę Światową. W latach 2006-2007 został zrewitalizowany i dziś można tu odpoczywać wśród 99 odmian róż, egzotycznych drzew i krzewów. Atrakcją ogrodu jest odnowiona na podstawie przedwojennych zdjęć Ptasia Fontanna.

Chcesz poczuć się pewniej za kierownicą?

W usłudze Panek CarSharing możesz wykupić Rozszerzoną Ochronę ubezpieczeniową. Dostępne są 2 warianty: ochrona jednorazowa i miesięczna w bardzo atrakcyjnej cenie.

Mamy też ciekawą propozycję dla Użytkowników, którzy poruszają się samochodami na minuty w Szczecinie częściej niż okazjonalnie – pakiety godzinne i dobowe. By dodatkowo zaoszczędzić można wykupić przedpłatę i zyskać ekstra bonusy. Warto także pamiętać o akcji „Polecam PANEK – polecaj usługę CarSharingu” i zyskać dodatkowe fundusze na przejazdy.

Pobierz aplikację

Pobierz aplikację PANEK CarSharing

Zainstaluj aplikację i znajdź samochód w okolicy!