20 samochodów retro na 20-lecie PANEK!

Zaczęło się nieco ponad rok temu, kiedy w usłudze PANEK CarSharing pojawił się 26-letni Polonez Caro. Jego zakup to była spontaniczna decyzja Pracowników i Zarządu firmy PANEK, nie sądzono, że będzie tak chętnie wynajmowany i przetrwa choćby kilka miesięcy. Obecnie samochodów retro jest sześć: Polonez, Maluch, Fiat 125p i Syrena, kolejne dwa są już w przygotowaniu i pozostają jeszcze tajemnicą. Do końca 2020 roku aut będzie 20. Są symbolem 20 lat rozwoju wypożyczalni samochodów PANEK, mają za zadanie uświetnić jubileusz i pokazać, jak wiele w motoryzacji się zmieniło.

-Tuż po wprowadzeniu Poloneza Użytkownicy zaczęli prosić o kolejny stary samochód w usłudze. Byliśmy nieco zaskoczeni, gdyż nie mieliśmy wtedy planu rozwoju CarSharingu w kierunku samochodów retro. Mieliśmy za to przeszło 600 nowych hybrydowych Yarisów i pracowaliśmy nad wejściem z usługą do Lublina. Użytkownicy jednak chcieli więcej, także zaczęliśmy rozglądać się za kolejnym pojazdem, który będzie w stanie ich uszczęśliwić. Po długich poszukiwaniach znaleźliśmy dobrze zachowanego Malucha, którego wprowadziliśmy do usługi w kwietniu 2019 roku. – informuje Katarzyna PANEK Rzecznik Panek S.A.

Proces wprowadzania samochodu retro nie jest prosty. Auto należy przystosować do nowoczesnych systemów i zamontować specjalnego oprzyrządowanie. Często przerabia się w nim elektrykę i niektóre mechanizmy, jednak wszystko robione jest tak, żeby jak najwięcej części pozostało oryginalnych. Samochody są ponadto szczegółowo przeglądane, wymienia się części, które mogą zepsuć się w pierwszej kolejności. Powstaje instrukcja użytkowania i wiele naklejek wewnętrznych, która mają pomóc w obsłudze.

Przez rok Polonez Caro przejechał już blisko 18 000 kilometrów, wprowadzony w kwietniu 2019 roku Maluch 7 000 km a jeżdżący kwartał Fiat 125p około 3 000 km. Samochody były wynajęte ponad 3 000 razy. Najdłuższy przejazd, ponad 95 km jednorazowo zrobił Fiat 125p. Najtrudniejsza w obsłudze jest z pewnością Syrena 105 LUX, która w CarSharingu jeździ nieco ponad miesiąc. Jest to samochód dla znawcy i konesera.

-W 2020 roku firma PANEK obchodzi 20-lecie swojej działalności, do końca przyszłego roku zamierzamy mieć w swojej flocie 20 samochodów retro. Już za kilka dni Polonez, Maluch i Fiat rozjadą się po Polsce, będzie można korzystać z nich w innych objętych usługą miastach. – dodaje Katarzyna Panek.

Niespodzianką jest, do jakich miast trafią poszczególne retro samochody, wiadomo jednak, że w ciągu roku wielokrotnie zmianą swoje lokalizacje. Niebawem w usłudze pojawią się kolejne 2 samochody retro, które także będą podróżować pomiędzy miastami. Żeby móc z nich korzystać należy mieć prawo jazdy, zainstalowaną aplikacje PANEK CarSharing i zweryfikowane konto. Koszt przejazdu to 0,80 zł za minutę i od 0,50 do 0,80 zł za kilometr (w zależności od tego, czy posiada się subskrypcję). Więcej informacji o usłudze i samochodach można znaleźć na www.panekcs.pl

Pobierz aplikację PANEK CarSharing

Zainstaluj aplikację i znajdź samochód w okolicy!