Jeep Wrangler - najstarszy pojazd zastępczy w CarSharingu

Jeep Wrangler to kolejny samochód na minuty, który dołącza do floty PANEK Carsharing. Jest to jednak pierwsze auto, które ma status pojazdu zastępczego. Kilka tygodni temu firma PANEK poinformowała o wejściu do usługi nowego Jeepa Wranglera Sahara, niestety jeden z Użytkowników rozbił go, w wyniku czego samochód trafił na kilkutygodniową naprawę. Ponieważ wiele osób żałowało utraty jedynego, prawdziwie terenowego auta w CarShairngu, we flocie pojawił się Jeep Wrangler AMC 150 (YJ). Na początek na zastępstwo.

Wprowadzony do floty Jeep to pierwsza generacja Wranglera, pochodzi z 1993 roku. Model ma pod maską 2.5 litrowy silnik benzynowy o mocy 120 KM. Uwaga, jest to jeden z nielicznych samochodów z manualną skrzynią biegów. Posiada mechaniczny reduktor, specjalny zestaw oświetlenia i wyciągarkę, która aby nie kusić losu jest odłączona. Jeśli chodzi o wyposażenie, jest to samochód analogowy, posiada „korbotronik” czyli manualne otwierane szyby, manualnie ustawienia lusterka i fotele. Resztę rozwiązań zastosowanych w Jeepie nie wymieniamy, gdyż mogą być wartościowe do samodzielnej eksploracji. W Jeepie nie ma ABS-u ani żadnych wspomagających systemów. Użytkownik może poczuć się w nim jak na survivalu, jeśli nie jest przyzwyczajony do standardów początku lat 90-tych.

Pierwsze modele Jeepa to czasy wojny, był to samochód wojskowy, nie wymagał specjalnego wyposażenia. Miał być wytrzymały. Dopiero z czasem zmieniał się w auto do komfortowego pokonywania bezdroży.

Wrangler z 1993 roku to model bliżej związany z wojskiem niż rodzinnymi podróżami w nieznane, można go nazwać terenówką do zadań specjalnych, która od dziś będzie wykorzystywana na minuty i kilometry w mieście. Jeep Wrangler YJ miał swój epizod w filmie „Młode Wilki”, gdzie był jednak spełnieniem marzeń i wabikiem płci pięknej. Czy obecny Wrangler skradnie serce kobiet, Użytkowniczek CarSharingu, z chęcią się przekonamy.

Samochód można wypożyczyć już od dziś, posiada systemy, które pozwolą otworzyć go telefonem i także za pomocą telefonu zakończyć wynajem. Nie zachęcamy do wjeżdżania nim w teren, ani podróży mogących narazić go na zniszczenie. Auto jest monitorowane, a dodatkowo jest to klasyk, także z samego szacunku odradzamy szaleńczą jazdę.

 

Pobierz aplikację PANEK CarSharing

Zainstaluj aplikację i znajdź samochód w okolicy!