Od 1.08 PANEK CarSharing dostępny w Trójmieście

Po otwarciu usługi w Warszawie, Lublinie i Krakowie, przyszedł czas na Trójmiasto.

Od 1 sierpnia usługa PANEK CarSharing dostępna będzie na początek w Gdańsku, Gdyni, Sopocie, Rumii, Redzie, Wejherowie i Pruszczu Gdańskim.

W ramach promocji, każda osoba z rejonu Trójmiasta, która zarejestruje się w usłudze PANEK CarSharing do 4.08.2019, otrzyma 20 zł do wykorzystania na przejazdy.  

Na początek na ulicach pojawi się blisko 200 samochodów. Będą to Toyoty Yaris, Toyoty Corolle a za kilka tygodni także Toyoty C-HR lub inne małe SUVy

Strefa PANEK, w której będzie można zostawić samochód, została zaprojektowana na podstawie wypowiedzi przyszłych Użytkowników, będzie modyfikowana zgodnie z potrzebami lokalnej społeczności z uwzględnieniem liczby dostępnych samochodów.

Podróż z Gdańska do Sopotu, która zajmuje około 25 minut, będzie kosztować blisko 18 zł. To znacznie mniej w porównaniu do alternatywnych form komunikacji samochodowej. Atrakcyjne będą także koszty dojazdu na lotnisko w Gdańsku. Mieszkańcy Sopotu zapłacą około 25 zł, a trasa z Gdyni kosztować będzie około 28 zł. Na lotnisku będzie można wypożyczyć samochód i zakończyć wynajem. Podobne strefy są już na terenie lotnisk: Warszawa Okęcie, Modlin, Lublin i Balice (Kraków)

Pod koniec czerwca PANEK CarSharing zmienił cennik usług proponując tzw. koszyk korzyści. Dzięki subskrypcji Klient zaoszczędzą od 0,30 zł na kilometrze względem nowego cennika (wg poprzedniego cennika różnica ta wynosi 0,15 zł na kilometrze). Tańsza będzie też podróżowanie w ramach wynajmów dobowych. Klient zapłaci, w zależności od klasy samochodu: 90 zł, 120 zł lub 160 zł za 24h wynajmu oraz 0,50 zł za każdy pokonany kilometr. Koszty te obejmują całość przejazdu łącznie z ceną paliwa i postoju we wszystkich miejskich strefach płatnego parkowania.

Autami carsharingowymi będzie można podróżować po całym kraju, także w jedną stronę pod warunkiem oddania samochodu strefie PANEK. Sukcesywnie do strefy dołączane będą kolejne miasta. Orientacyjny koszt podróży z Gdańska do Warszawy wyniesie 260 zł. Po wykupieniu pakietu Użytkownik zapłaci jedynie za pokonane kilometry, a w ciągu doby lub nawet tygodnia będzie mógł korzystać ze wszystkich samochodów PANEK CarSharing w ramach wybranego pakietu.

Proces rejestracji w usłudze jest niezwykle prosty, należy mieć prawo jazdy i kartę płatniczą. Wszystko odbywa się za pomocą aplikacji PANEK dostępnej w sklepach PLAYstore i APPstore i trwa kilka minut. Maksymalny czas weryfikacji w usłudze to 60 minut.

W przypadku szkody z winy Klienta maksymalną kwotą obciążenia jest 1 000 zł, można się jednak z niej zwolnić, wykupując subskrypcję. W przypadku szkód powstałych z winy innych użytkowników samochodów Klient nie poniesie żadnych kosztów. PANEK CarSharing przygotował też specjalną ofertę dla studentów, dzięki subskrypcji, dostęp do usługi na preferencyjnych warunkach zyskają także osoby, dla których samochód do tego czasu był jedynie marzeniem.
Trójmiasto to kolejny region, w którym PANEK udostępnił usługę CarSharingu, system jest dostępny w 26 miastach w Polsce. Do końca roku flota carsharingowa będzie liczyć blisko 2 000 samochodów, z czego około 80% to hybrydy i auta elektryczne.

Pobierz aplikację PANEK CarSharing

Zainstaluj aplikację i znajdź samochód w okolicy!