PONTIAC Trans AM w PANEK CarSharing!

Zgodnie z zapowiedzią, PANEK CarSharing wprowadza do usługi kolejny unikalny samochód. Po Polonezie, Maluchu, Fiacie 125p i Syrence przyszedł czas na coś bardziej egzotycznego. Już w dniu 20/12 pojawił się Pontiac Trans AM z 1986 roku.

Samochód był używany przez 33 lata wyłącznie na terenie USA, dokładniej w Connecticut, a ostatnie 12 lat stał w garażu. Jest to więc kolejny unikat z małym przebiegiem i ciekawą historią.

Auto wyposażone jest w silnik V8 o pojemności 5 litrów i mocy aż 231KM. Jest to więc najmocniejszy samochód CarSharingowy w Polsce -  będzie zatem pod specjalnym nadzorem. W przypadku, kiedy obroty silnika wzrosną nagle do ponad 4 000 lub system pomiarowy wykaże, że samochód jest użytkowany niezgodnie z przeznaczeniem i przepisami, konsultanci BOK będą reagować.

-Wprowadzany przez nas samochód posiada wyjątkową historię i unikalne parametry. Chcielibyśmy, aby nasi Użytkownicy szanowali go tak, jakby to było ich własne auto. Ze względów prewencyjnych zdecydowaliśmy się na monitoring i podniesienie udziału własnego w szkodzie z 1 000 zł do 6 000 zł. Kwota ta będzie naliczana w przypadku zniszczenia lub rozbicia samochodu z własnej winy. – informuje Katarzyna Panek , rzecznik spółki PANEK

Potężny silnik i duża moc, a do tego 3-stopniowa automatyczna skrzynia biegów i tylny napęd bez „wspomagaczy” to powody, dla których samochód jest dostępny dla osób, które mają carsharingową historię. W celu wynajęcia auta należy mieć wydane przynajmniej 500 zł na usługę PANEK CarSharing.

Zakupiony do usługi Trans AM jest w kolorze białym. Oryginalnie posiadał na masce pomarańczowego orła i pomarańczowe listwy, które na potrzeby usługi zostały zmienione na niebieskie. Na masce pojawił się też nowy, niebieski orzeł. Białych Pontiaców Trans AM wyprodukowano jedynie 1 500 sztuk, jest to więc prawdziwy unikat.

Poza systemem umożliwiającym otwarcie i zamknięcie Trans AM-a za pomocą telefonu, samochód posiada też bardzo zaawansowaną telematykę, został on w pełni dostosowany do usługi, jednak z poszanowaniem jego historii.

Koszt wynajęcia Pontiaca to 2 zł za każdą minutę i 3 zł za przejechany kilometr. Na początek auto będzie dostępne w Warszawie, a następnie pojedzie do Lublina, Krakowa, Wrocławia i Trójmiasta.

 

 

Pobierz aplikację PANEK CarSharing

Zainstaluj aplikację i znajdź samochód w okolicy!