Ruszył odcinkowy pomiar prędkości na trasie S8 w Warszawie

W trosce o Wasze bezpieczeństwo i portfele spieszymy z informacją, iż wczoraj, to jest 23 listopada 2021, na dwóch odcinkach drogi ekspresowej S8 w Warszawie uruchomiono odcinkowy pomiar prędkości. Pomiar prowadzony jest w dwóch lokalizacjach i w obu kierunkach: na Białołęce i Bemowie.

Na odcinkowy pomiar prędkości natkniecie się pomiędzy ul. Łabiszyńską w Warszawie a ul. Szpitalną w Markach (ok. 500 m za wiaduktem nad al. Marszałka Józefa Piłsudskiego (dalej ul. Radzymińska w kierunku Warszawy) oraz między węzłem Warszawa Zachód (skrzyżowanie z ulicą Połczyńską w Morach) a miejscowością Blizne Łaszczyńskiego, (do zjazdu w ulicę Warszawską, dalej Górczewską). Na szczęście kontrole nie powinny spowodować utrudnień w ruchu, ponieważ na kontrolowanych odcinkach, pojazdy osobowe mogą poruszać się z prędkością do 120 km/h, a ciężarowe z prędkością do 80 km/h. O prowadzonych pomiarach informują także odpowiednie znaki, ale uważajcie, bo tablice zostały ustawione bezpośrednio pod bramownicami z kamerami. Kamery też łatwo rozpoznać po charakterystycznym żółtym kolorze. By żaden pirat drogowy nie prześliznął się niezauważony zarządzający pomiarem Główny Inspektorat Transportu Drogowego zainstalował w sumie 30 kamer, które kontrolują łącznie 14 km trasy S8.

Jak działa odcinkowy pomiar prędkości? Kamera rejestruje numery samochodu i na podstawie czasu wjazdu i wyjazdu pojazdu z kontrolowanego odcinka drogi system automatycznie określa jego średnią prędkość. Gdy okaże się, że kierowca złamał przepisy, zostanie wystawiony mandat. Zastosowane rozwiązania techniczne umożliwiają wykonanie wysokiej jakości zdjęć także w porze nocnej. Fotografie przesyłane będą online do systemu centralnego CANARD.

Ścieżka dla Mazowsza

Pobierz aplikację PANEK CarSharing

Zainstaluj aplikację i znajdź samochód w okolicy!