Trójmiasto

CarSharing (auta na minuty)

w Trójmieście

Trójmiasto – symbioza Gdańska, Sopotu i Gdyni

Za sprawą bliskości morza Trójmiasto jest szczególnie popularne w okresie letnim, ale region ma wiele do zaoferowania również poza okresem wakacyjnym. Gdańsk, Sopot i Gdynia - miasta graniczące ze sobą, każde o innym charakterze, jednocześnie przenikające się wzajemnie. Gdańsk z monumentalną starówką skierowaną ku rzece Motławie, urzeka swoim dostojnym charakterem. Można tu spędzić długie godziny spacerując wśród mieszczańskich kamienic, ale życie zaczyna przenosić się na drugi brzeg rzeki, gdzie na wyspach Młyńskiej i Ołowiance rewitalizacji poddano stare budynki, a nowo powstałe utrzymano w charakterystycznym gdańskim stylu. Warte zwiedzenia są z pewnością Muzeum Solidarności, Muzeum II Wojny Światowej, Westerplatte oraz największy na świecie gotycki kościół ceglany: Bazylika Konkatedralna pw. Najświętszej Maryi Panny. Nie można zapomnieć także o oliwskiej katedrze, w której znajdują się najstarsze w Polsce organy.

Sopot, będący jednocześnie uzdrowiskiem tętni życiem o każdej porze dnia i nocy. Piaszczysta, szeroka plaża zachęca do wypoczynku nad wodą, kąpieli słonecznych i długich spacerów. Nie był w Sopocie ten, kto nie spacerował po Molo i nie imprezował na słynnym „Monciaku”. Mnóstwo tu restauracji i klubów, ale szukający spokoju również znajdą w Sopocie coś dla siebie. Piękny Park z niekończącą się promenadą zachęca do odpoczynku. Mówiąc o Sopocie nie można zapomnieć o Operze Leśnej, a raz w roku miast staje się areną zmagań największego w Polsce turnieju tenisowego Polish Open.

Gdynia jest najmłodszym z trójki tworzącej aglomerację. Założone zostało w 1926 roku, by zbudować w nim nowoczesny port niezależny od Gdańska – wolnego miasta, faktycznie zarządzanego wówczas przez Niemcy. Do dziś Gdynia dynamicznie się rozwija, a za sprawą uczelni wyższych ściąga studentów z całej Polski. Do atrakcji turystycznych zaliczyć można z pewnością Skwer Kościuszki z ponad 620 metrowym pirsem, do którego co roku, w okresie letnim cumują największe promy pasażerskie. Na co dzień podziwiać tu można statki muzeum - niszczyciel ORP Błyskawica i żaglowiec Dar Pomorza, ale Gdynia jest również portem macierzystym przepięknej Fregaty Daru Młodzieży należącej do Uniwersytetu Morskiego. Warto udać się do Muzeum Wojska Polskiego, odwiedzić Teatr Muzyczny i zrobić spacer Bulwarem Nadmorskim, aż do redłowskiego klifu. Świadectwo historii Gdyni zobaczyć można na brukowanej ulicy Starowiejskiej, gdzie stoi dom Antoniego Abrahama, kaszubskiego działacza, wybudowany w 1904 roku, czyli w czasach, gdy Gdynia był jeszcze rybacką wioską.

Pobierz aplikację

Chcesz poczuć się pewniej za kierownicą?

W usłudze Panek CarSharing możesz wykupić Rozszerzoną Ochronę ubezpieczeniową. Dostępne są 2 warianty: ochrona jednorazowa i miesięczna.

Mamy też ciekawą propozycję dla Użytkowników, którzy jeżdżą samochodem na minuty częściej niż okazjonalnie – pakiety godzinne i dobowe. By dodatkowo zaoszczędzić można wykupić przedpłatę i zyskać ekstra bonusy. Warto także pamiętać o akcji „Polecam PANEK – polecaj usługę CarSharingu” i zyskać dodatkowe fundusze na przejazdy.

Dodatkowe parkingi specjalne w Trójmieście

Lotnisko

Port Lotniczy Gdańsk

Zaparkuj nasz samochód na Parkingu P2, przy Porcie Lotniczym Gdańsk. Wjeżdżając na parking pobierz bilet i pozostaw go w samochodzie. Pamiętaj, aby przed wyjazdem aktywować bilet w kasie na parkingu. My opłacamy miejsca parkingowe a opłata doliczana do wartości Twojego wynajmu za rozpoczęcie lub zakończenie wynajmu na lotnisku to 14,99 zł.

Galeria Handlowa

Zewnętrzny parking specjalny przy Galerii handlowej Klif w Gdyni jest oznaczony logo PANEK. 

Galeria Handlowa

Zewnętrzny parking specjalny przy Galerii Przymorze w Gdańsku jest oznaczony logo PANEK. 

Pobierz aplikację PANEK CarSharing

Zainstaluj aplikację i znajdź samochód w okolicy!