Z czego znana jest Bydgoszcz? Czy warto wybrać się tam na weekend?

| Ekspert radzi

Szukasz ciekawego pomysłu na spędzenie weekendu, a jednocześnie interesuje Cię poznawanie różnych miast i ich historii? Jednym z ciekawszych i zarazem mniej oczywistych konceptów może być… Bydgoszcz. Nie jest to miejsce tak tłumnie oblegane, jak choćby Toruń i Gdańsk, ale jak najbardziej ma się czym pochwalić. Co warto tam zwiedzić i czy na miejscu istnieje możliwość szybkiego przemieszczania się po mieście, by jak najwięcej zobaczyć w jak najkrótszym czasie?

Bydgoszcz – miasto, które potrafi zaskoczyć

Przede wszystkim warto zauważyć, że choć wiele osób z innych regionów Polski może nie mieć zbyt wielu skojarzeń z Bydgoszczą, w rzeczywistości to jedno z największych miast w Polsce, liczące sobie około 340 tysięcy mieszkańców. Jest tu również sporo zabytków, jednak trzeba mieć na względzie, że przyjeżdżając tu tylko na jedno- lub dwudniową wycieczkę, warto w swoim planie zwiedzania uwzględnić możliwość szybkiego przemieszczania się po mieście. To może zapewnić miejscowy wynajem samochodów w carsharingu. A ponieważ miasto jest naprawdę spore, ma taką możliwość. Co więcej, wynajem samochodu na godziny w Bydgoszczy jest całkiem opłacalny finansowo.

Wracając jednak do samego miasta… Okazuje się, że niekoniecznie w ten sposób kojarzony Bydgoszcz, od lat sukcesywnie inwestuje w rozwój miejscowej turystyki – i rbi to nie bez sukcesów. Obecnie wiele rankingów regularnie umieszcza to miasto w pierwszej dziesiątce swoich rekomendacji i wskazań okolic wartych poznania. Efektem tego jest nazywanie Bydgoszczy „Miastem Nieodkrytym”. I to zarówno historycznie, jak i kulturowo.

Dość wspomnieć o takich miejscach, jak Kanał Bydgoski, Muzeum Mydła i Historii Brudu, Wyspę Młyńską, czy wreszcie Leśny Park Kultury i Wypoczynku. A to zaledwie początek długiej listy obiektów i miejsc!

Wypożyczalnia samochodów w Bydgoszczy

Jak już wspomnieliśmy powyżej, carsharing pozwala dużo łatwiej zrealizować nawet bardzo mocno rozbudowany plan zwiedzania miasta – tym bardziej, że jest gdzie parkować w Bydgoszczy. Co jednak z cenami? Okazuje się, że w tym zakresie wszystko jest bardzo przyjazne dla osób przybywających na city break. W praktyce wynajem samochodów w Bydgoszczy jest zaskakująco tani. W firmie Panek CS ceny zaczynają się praktycznie już od kilku złotych za opłatę startową. Później wynajem na minuty oznacza kilkadziesiąt groszy za każdą plus opłata kilometrowa (odrobinę ponad złotówkę) – przy czym możliwe jest również rozliczanie wyłącznie za liczbę realnie przebytych kilometrów.

Warto przy tym dodać, że dostępne są również pakiety dobowe, dla wszystkich, którzy chcą wynająć samochód z carsharingu na nieco dłużej, oszczędzając przy tym na samej wydanej kwocie. Dodatkowo możliwe jest również skorzystanie z pakietów ochronnych, które zdejmują odpowiedzialność za ewentualne szkody, gdyby takowe miały nastąpić.

Warto przy tym zauważyć, że tego rodzaju wynajem samochodu w Bydgoszczy pozwala na wybór pomiędzy różnymi pojazdami. Są więc Toyota Yaris, Fiat 500, Nissan Leaf II, Toyota Corolla, Opel Corsa, czy Mazda 2. Co ciekawe, oferta idzie dalej – i jeśli komuś zamarzy się przejażdżka w stylu retro, zawsze może skorzystać z wynajmu… Fiata 126p lub Poloneza Caro. Z drugiej jednak strony w ofercie jest dostępna także i Tesla Model S i Model.

Wszystko to tworzy naprawdę ogromne możliwości dla osób, które chcą przybyć do Bydgoszczy i odkrywać ją w ramach bardzo intensywnej wycieczki, obliczonej na zwiedzenie jak największej liczby punktów w krótkim czasie.