Jak sprawnie poruszać się samochodem po Wrocławiu?

| Ekspert radzi

Czy to w ogóle możliwe?

To jak ciężko poruszać się samochodem po Wrocławiu nikomu nie trzeba tłumaczyć. Stolica województwa dolnośląskiego od lat plasuje się w ścisłej czołówce rankingu najbardziej zakorkowanych miast w Polsce, ale również w Europie. Gdzie tworzą się największe korki i gdzie parkować we Wrocławiu?

Korki w centrum Wrocławia

Ulice Piłsudskiego i Podwale stoją w obydwu kierunkach niezależnie od pory dnia. Wraz z ulicami Generała Kazimierza Pułaskiego i Oławską tworzą ring wokół ścisłego centrum Wrocławia i zbierają ruch z okolicznych regionów. Szczególnie mocno korkuje się także ruch w przebiegu ulic Kazimierza Wielkiego i Nowy Świat, a obszar wyznaczony ulicami Ruską i Świętego Antoniego to istny drogowy armagedon.

Obecnie trwają prace remontowe na ulicach Romana Dmowskiego i Władysława Jagiełły. Część tych arterii wyłączonych jest z ruchu, zrozumiałym jest zatem fakt, że cała okolica się korkuje. Całkowicie wyłączona z ruchu jest również przeprawa przez Odrę Mostem Pomorskim. Nie trudno zgadnąć więc, że najbliższe mosty: Sikorskiego i Uniwersytecki stoją regularnie.

Postoisz nie tylko w centrum we Wrocławiu

Niech jednak nie martwią się Ci, którzy nie muszą wjeżdżać do centrum. Wrocław znany jest ze swojej gościnności, dlatego jest w stanie zatrzymać na dłużej także tych, którzy poruszają się po obrzeżach miasta, albo pojawiają się tu jedynie przejazdem. Tradycją jest zator na ulicach Krakowskiej i Opolskiej, które są częścią drogi krajowej nr 94. Ciasno jest także na Powstańców Śląskich, czyli na wlotówce od strony Strzegomia i Kątów Wrocławskich. Postoicie także na wjeździe od strony zachodniej (ul. Kosmonautów), a jak będziecie mieli odrobinę szczęścia, to utniecie na autostradzie A8, która jest częścią obwodnicy Wrocławia.

Darmowe parkowanie we Wrocławiu

To, że utkniecie w korku w jednej z części Wrocławia jest pewne, ale czy można jakoś zrekompensować sobie przymusowy postój? Oczywiście, że tak! We Wrocławiu działa strefa wypożyczalni samochodów na minuty, godziny i dni PANEK CarSharing. Decydując się na podróż po mieście autem PANEK będziecie mogli skorzystać z profitów jakie daje swoim klientom operator usługi. W PANEK CarSharing nie ponosicie opłat za postój w miejskich strefach płatnego parkowania, a dodatkowo paliwo wliczone jest w cenę usługi. Może się więc okazać, że wycieczka do miasta własnym samochodem będzie droższa niż autem z carsharingu.

Parkingi Specjalne PANEK we Wrocławiu

PANEK CarSharing ma jeszcze jedną przewagę nad samochodem prywatnym oraz konkurencją. Wypożyczalnia samochodów na minuty i dni współpracuje z wieloma centrami handlowymi we Wrocławiu, dzięki czemu ma tam swoje dedykowane miejsca postojowe. Koniec z szukaniem wolnego miejsca. Z PANEK CarSharing zawsze zaparkujecie bezpłatnie i bez problemu. Sprawdźcie to choćby w Galerii Dominikańskiej czy Galerii Wroclavia. Podobna sytuacja ma miejsce, gdy będziecie chcieli dotrzeć na lotnisko lub dostać się z niego do miasta. PANEK ma w Porcie Lotniczym Wrocław swoje dedykowane miejsca, w których zawsze znajdziecie miejsce postojowe i zawsze wynajmiecie samochód wracając z podróży służbowej lub wakacji.