Kierunek: Rzeszów, czyli zwiedzanie stolicy Podkarpacia od najlepszej strony

| Panek poleca

W ostatnich latach Rzeszów staje się ważnym ośrodkiem biznesowym, ale w parze z tym idzie również jego intensywny rozwój jako stolicy turystyki i kultury. Miasto może pochwalić się jednak nie tylko licznymi zabytkami i bogatą historią. Wakacje tutaj sprzyjają aktywnemu wypoczynkowi choćby ze względu na trasy rowerowe czy tereny zielone. Z Rzeszowa już tylko krok dzieli cię także od Bieszczad! Zdecyduj się na wynajem samochodów w car sharingu i ruszaj przed siebie!

Rzeszów zaskakuje na każdym rogu

Zwiedzanie Rzeszowa warto zacząć w jego sercu. Rynek otaczają liczne kawiarnie i restauracje, w których miło spędzisz czas, podziwiając tutejszą architekturę. Gmach ratusza wniesionego jeszcze w XIX wieku to jeden z najbardziej urokliwych budynków w okolicy.

Będąc w centrum wart zajrzeć także do rzeszowskich piwnic. Pod płytą rynku wytyczono Podziemną Trasę Turystyczną. Mieści się ona na trzech kondygnacjach i obejmuje 40 komnat i 25 piwnic połączonych 15 korytarzami. Multimedialne wystawy pozwalają przenieść się w fascynującą przeszłość miasta. Podziemna trasa w Rzeszowie należy do najdłuższych w Polsce – mierzy 396 m. Chcesz ruszyć dalej w głąb miasta? Zanim zaczniesz, rozważ wynajem samochodu na godziny w Rzeszowie. Zyskasz dzięki temu mobilność i będziesz mógł zajrzeć w każdy zakątek, a jest ich całkiem sporo!

Najważniejsze punkty na turystycznej mapie Rzeszowa

Niezależnie od tego, czy wybierasz się do Rzeszowa na weekend, czy dłuższy pobyt, uwzględnij w swoim planie m.in.:

· Dzielnicę Żydowską;

· Plac Cichociemnych;

· Zamek Lubomirskich;

· Letni Pałac Lubomirskich;

· Park Kultury i Wypoczynku.

Jeśli chcesz po prostu chłonąć atmosferę miasta, wybierz się na spacer szlakiem rzeszowskich murali. Przedstawiają m.in. Tadeusza Nalepę czy Irenę Sendlerową, jednak jest ich tutaj znacznie więcej.

Z Rzeszowa w Bieszczady w niecałe dwie godziny!

Chcesz skorzystać z okazji i wybrać się na jeden z bieszczadzkich szlaków? To doskonały pomysł, jeśli właśnie zwiedzasz stolicę Podkarpacia. Najlepszą opcją będzie wynajem samochodu w Rzeszowie w ramach usługi carsharing. Możesz zyskać niezależność, wypożyczając pojazd na godziny czy doby w zależności od twoich potrzeb, a do Ustrzyk czy Cisnej dotrzesz nie martwiąc się o przegapiony autobus. Wypożyczalnia samochodów Rzeszowie Panek CS oferuje ceny pakietów dobowych już od 99 zł w zależności od wybranego modelu pojazdu.

Wynajem samochodów – Rzeszów na wyciągnięcie ręki

Serce województwa podkarpackiego jest otwarte nie tylko na gości z Polski, ale także z zagranicy. Jeśli przylatujesz do Rzeszowa samolotem, możesz liczyć na liczne udogodnienia zaraz po wylądowaniu. Port lotniczy Rzeszów-Jasionka leży w pewnym oddaleniu od miasta. Warto od razu zdecydować się na wynajem samochodów w carsharingu na lotnisku w Rzeszowie. Leży ono w pobliżu autostrady A4 i trasy S8 – przejazd autem spod terminala do centrum zajmuje ok. pół godziny. Warto zapewnić sobie komfort tego i następnych przejazdów podczas pobytu w mieście.