Radom

Strefa Panek w Radomiu

CarSharing (auta na minuty)

w Radomiu

Radom – Air Show i Festiwal Gombrowiczowski

Radom to duże miasto na południu województwa mazowieckiego, które dzięki historii sięgającej początków państwa Polskiego może dziś pochwalić wieloma ciekawymi miejscami i licznymi zabytkami. Radom nie jest oczywistym wyborem dla większości podróżników, dlatego tym bardziej warto zajrzeć tu na chwilę i poznać jego atrakcje. Do Radomia najłatwiej dostać się samochodem, ponieważ miasto leży na osi trasy ekspresowej S7 około 100 km na południe od Warszawy. W Radomiu prężnie funkcjonuje także strefa PANEK CarSharing.

Jednym z ważniejszych miejsc Radomia jest ulica Żeromskiego. To nie tylko najważniejszy i najdłuższy w mieście deptak, ale też trzon trasy turystycznej, w pobliżu którego znajduje się większość atrakcji. Uwagę przyciągają szczególnie XIX-wieczne kamienice, a wśród nich budynek Sądu Rejonowego, willa Kulczyckiego czy modernistyczny XX-wieczny budynek Urzędu Stanu Cywilnego.

Jednym z najważniejszych zabytków miasta jest klasycystyczny Pałac Sandomierski zaprojektowanym przez Antoniego Corazziego. Został on wybudowany w latach 1825-1827 jako siedziba władz wojewódzkich w Królestwie Polskim. Budynek został w czasie II Wojny Światowej rozbudowany przez Niemców o modernistyczną część północną. Naprzeciwko Pałacu Sandomierskiego znajduje się założony w latach 1866-1867, utrzymany w stylu angielskim, Park im. Tadeusza Kościuszki. Tuż obok parku natkniemy się na katedrę pw. Opieki Najświętszej Maryi Panny. To duża neogotycka świątynia, wzniesiona w latach 1898 - 1918 r., której dwie 72-metrowe wieże przypominające tę z kościoła mariackiego w Krakowie górują nad miastem. Warto jednak zaznaczyć, że najstarszym kościołem w Radomiu jest ufundowany przez Leszka Białego kościół św. Wacława. Wybudowano go w 1216 roku i znacząco przebudowano około roku 1440.

Radom okazuje się także atrakcyjnym miejscem, w którym odbywają się cyklicznie imprezy plenerowe, takie jak: pokazy lotnicze Radom Air Show, Radomski Festiwal Jazzowy czy Międzynarodowy Festiwal Gombrowiczowski. W mieście znajduje się 9 parków, z czego aż trzy wpisane zostały do rejestru zabytków.

Chcesz poczuć się pewniej za kierownicą?

W usłudze Panek CarSharing możesz wykupić Rozszerzoną Ochronę ubezpieczeniową. Dostępne są 2 warianty: ochrona jednorazowa i miesięczna w bardzo atrakcyjnej cenie.

Mamy też ciekawą propozycję dla Użytkowników, którzy jeżdżą samochodem na minuty w Radomiu częściej niż okazjonalnie – pakiety godzinne, dobowe i tygodniowe. By dodatkowo zaoszczędzić można wykupić przedpłatę i zyskać ekstra bonusy. Warto także pamiętać o akcji „Polecam PANEK – polecaj usługę CarSharingu” i zyskać dodatkowe fundusze na przejazdy.

Pobierz aplikację

Pobierz aplikację PANEK CarSharing

Zainstaluj aplikację i znajdź samochód w okolicy!